tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Paradyż

 Święto w Paradyżu

 
W niedzielę, Polskie Stronnictwo Ludowe obchodziło święto polskiej wsi

W tym roku miejscem powiatowych obchodów święta polskiej wsi PSL uczyniło gminę Paradyż. To tam, po mszy, orkiestra strażacka, poczty sztandarowe i oficjalni goście, przemaszerowali z kościoła na stadion Ceramiki Paradyż w Wielkiej Woli, na którym odbyła się oficjalna część uroczystości.
Zebranych gości, w tym wicemarszałka województwa łódzkiego i prezesa zarządu gminnego PSL Artura Bagieńskiego, przewodniczących rad samorządowych, starostów, wójtów wszystkich gmin z terenu powiatu i tych z innych powiatów powitała Marianna Śmiechowska. Z krótkim przemówieniem wystąpił wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Henryk Sieminski. Tego typu uroczystości są zawsze dobrą okazją do pokazania, że partia się rozwija, że wstępują do niej nowi członkowie, a najbardziej doświadczeni i zasłużeni są doceniani. Tak było i tym razem. Legitymacje członkowskie Polskiego Stronnictwa Ludowego otrzymało ośmioro nowych członków. Decyzją Naczelnego Komitetu PSL dwoje ludowców z terenu powiatu opoczyńskiego zostało wyróżnionych wysokimi odznaczeniami partyjnymi Medal Wincentego Witosa otrzymała Anna Piechna a Złotą Koniczynkę Andrzej Skatulski. Oba te odznaczenia wręczał przybyły z pewnym opóźnieniem wraz z żoną i synkiem członek NK PSL, znany poseł Eugeniusz Kłopotek. On również, podobnie jak i pozostali mówcy, w krótkim wystąpieniu wspomniał o roli rolnictwa, życzył wszystkim wszelkiej pomyślności i satysfakcji.
Wokół stadionu ustawione były namioty promujące poszczególne gminy i Starostwo Powiatowe. W namiotach gminnych można było spróbować potraw regionalnych a w namiocie powiatu można było zaopatrzyć się w materiały propagandowe z 2010 roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (727) z dnia 17 Czerwca 2011r.
W dziale Paradyż dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »