tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe tel ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Święto babć i dziadków

 


Dla babci i dziadka w ?czwórce?

Wyjątkowe laurki otrzymali 19 stycznia babcie i dziadkowie w Przedszkolu nr 4. Wyjątkowe, ponieważ ręcznie wykonane przez ich wnuków. Dzień Babci i Dziadka rozpoczął występ trzylatków, nad którym czuwały opiekunki Anna Kmita i Dominika Kupis. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz z czułością tuliły się do swoich babć i dziadków. Nie obyło się bez zaproszenia ich do wspólnej zabawy. Dziadkowie wraz z wnuczętami bawili się w kółeczku oraz odtańczyli kaczuszki, co wprawiło wszystkich w radosny nastrój. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie dziadkom upominków w postaci wspomnianych wcześniej laurek oraz wspólny poczęstunek.


Dzień Babci i Dziadkaw Januszewicach

19 stycznia był dniem pełnym wzruszeń i radości. Dziadkowie obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 0?VI pod kierunkiem: Ewy Skorupy, Ewy Pacan, Anny Fechner, Bernadety Mikołowskiej i Edyty Bednarczyk. Był on okazją do obejrzenia wnucząt w roli aktorów, piosenkarzy i tancerzy. Dziadkowie brali udział w licznych konkursach, które dostarczyły wiele radości i uśmiechu. Następnie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Czas szybko płynął przy wspólnym, słodkim poczęstunku i śpiewie biesiadnych piosenek, a niejednemu dziadkowi i babci zakręciła się łza w oku.


Sto lat babciom i dziadkom!

Świetlicowy Edward Madej wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Klinach zorganizowali w świetlicy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nie zabrakło śpiewania przez wnuczęta ?Stu lat? oraz innych piosenek, a także recytowania wierszy. Dla gości przygotowano poczęstunek, wzniesiono również toast za zdrowie wszystkich babć i dziadków. Podczas trwania uroczystości na akordeonie przygrywał Ryszard Franas.
Święto w szkole w Kunicach

20 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zaproszono również byłego dyrektor tejże placówki Stefana Mazura oraz Józefa Pardeja.
Jako pierwsi wystąpili uczniowie z klasy zerowej, którzy zatańczyli poleczkę. Z kolei klasy I?III przedstawiły program słowno?muzyczny. Szczególnie dziadkom podobał się skecz i piosenka ?O czarnym baranie?. Następnie uczniowie klasy V zagrali na flażoletach kolędy i ?Sto lat?.
Na zakończenie uroczystości wystąpił zespół ?Kuniczanka? z piosenkami o tematyce ludowej. Rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek, przy którym babcie i dziadkowie miło spędzili czas. Za przebieg uroczystości odpowiedzialne były: Jolanta Szmigiel, Romana Kosewicz, Krystyna Chmal, Elżbieta Wesołowska i Ewa Stępniewska.


Dla babć i dziadków w Petrykozach

W piątek, 20 stycznia w Szkole Podstawowej w Petrykozach odbyła się uroczystość poświęcona babciom i dziadkom z okazji ich święta. Aby wyrazić swą miłość, wdzięczność i szacunek uczniowie klas 0?III zaprosili swoje babcie i dziadków na przedstawienie do szkoły.
Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały i zaprezentowały ponadgodzinny program artystyczny, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły tańce ludowe i nowoczesne, przedstawiły krótką inscenizację pt.: ?Herbatka u babci i dziadka?, odegrały zabawne skecze, a nade wszystko starały się wyrazić swoje życzenia dla przybyłych jakże miłych gości. Dodatkiem do życzeń, na zakończenie występu było wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów.
Bardzo licznie przybyłe babcie i dziadkowie przy herbacie i ciasteczkach ze wzruszeniem oglądali przedstawienie i brawami nagradzali popisy wnuków.

Dzień Babci i Dziadka w grupie ?Słoneczka? w ZSS nr 3
Dziękujemy za waszą miłość

Chyba nikt inny nie ma tyle zrozumienia i życzliwości dla dzieci, co babcie i dziadkowie. Sześciolatki z ?trójki? to wiedzą, dlatego zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. W trakcie spotkania podziękowały im za wszystko i wyraziły swoją miłość.
Dzieci zaprezentowały zabawy rytmiczne przy akompaniamencie akordeonu tańczyły, śpiewały piosenki, recytowały wiersze o miłości do babci, o wdzięczności, o dziadkach, że zawsze mają dla nich czas. Na koniec złożyły życzenia wręczając babciom i dziadkom upominki, w których wykonanie włożyły wiele serca i starań.
Goście byli wzruszeni i z dumą patrzyli na swoje ukochane wnuczęta. Program artystyczny nagrodzili gromkimi brawami. Po występach pochwałom nie było końca.
W uroczystości brały też udział dyrektorka szkoły Aneta Tokarska i wicedyrektorka Anna Pręcikowska?Skoczylas. Nad całością uroczystości czuwały wychowawczynie Małgorzata Kosecka i Agnieszka Cichecka.

?Czwórka?
Januszewice
Kliny
Kunice
Petrykozy
?Trójka?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (759) z dnia 27 Stycznia 2012r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »