tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Wykonam prace remontowe, malowanie, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sławno

 Święto Pieczonego Ziemniaka w Bratkowie

 

Z kolejną cenną inicjatywą wyszli sołtys Krzysztof Wojewódzki i Koło Gospodyń Wiejskich z Bratkowa w gminie Sławno. W niedzielę, 11 września zorganizowali dla mieszkańców wsi, i nie tylko, spotkanie w plenerze pod nazwą Święto Pieczonego Ziemniaka.
Podczas inprezy rozegrano mecz piłki siatkowej pomiędzy drużynami Bratkowa i Olszowca. W sportowej rywalizacji gospodarze byli mało gościnni i pokonali gości 3:0. Mecz miał jednak miły, przyjacielski przebieg, a zagrania siatkarzy stały na wysokim poziomie. Spotkanie oglądała liczna grupa fanów siatkówki.
Jeszcze długo po zakończeniu meczu starsi panowie i dzieci wspólnie trenowali siatkówkę na specjalnie przygotowanym boisku. Obie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały puchary.
Po zakończeniu zmagań sportowych rozpoczęto biesiadę i pieczenie ziemniaków. Nie obyło się bez kiełbasek i kaszanki, a panie z KGW zadbały również o inne potrawy z ziemniaka i nie tylko. Były oczywiście atrakcje dla dzieci. Wielkie zainteresowanie wywołali motocykliści, którzy prezentowali swoje piękne maszyny. Miłośnicy muzyki biesiadnej mogli sprawdzić swe siły m.in. w tańcach ludowych. Na specjalnie ułożonej podłodze do tańca przygrywał zespół Masters.
Biesiada trwała do późnych godzin nocnych. Cieszyła się bardzo dużym powiedzeniem wśród mieszkańców Bratkowa i okolicznych miejscowości. Organizatorzy widząc tak znaczne zainteresowanie i licznie przybyłych gości z ościennych miejscowości już zapowiadają kolejne plenerowe spotkanie.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (740) z dnia 16 Września 2011r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »