tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Świąteczne tradycje w Jelni

 
To właśnie tego wieczoru – od bardzo wielu wieków – pod dachem tkliwej kolędy – Bóg rodzi się w człowieku – tymi słowami dyrektorka Renata Rogulska rozpoczęła spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Jelni. Było ono połączone z rozstrzygnięciem konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniowąSzkolni aktorzy z księdzem proboszczem


Uroczystość odbyła się w środę, 22 grudnia z udziałem proboszcza parafii w Drzewicy, ks. kanonika Adama Płuciennika, sekretarz gminy Jolanty Starus, sołtysa Stanisława Jaciubka, radnego Mariana Kalużnego oraz rodziców, nauczycieli, pracowników placówki i uczniów.
– To już tradycja, że w okresie przedświątecznym cała społeczność szkolna wspólnie z zaproszonymi gośćmi ma okazję przeżywać radość z Bożego Narodzenia oglądając przedstawienie jasełkowe – mówi Renata Rogulska.
W tym roku na scenie wystąpili mali i duzi artyści – począwszy od siedmiolatków przez dzieci z kl. II–III aż po uczniów kl. IV–VI, przygotowani do występu pod kierunkiem Joanny Tomaszewskiej i Alicji Pecyny. Szkolni aktorzy zaprezentowali się bardzo profesjonalnie, a widzowie – oprócz gry – podziwiali również oryginalne kostiumy oraz dekorację. Słowo mówione przeplatano kolędami i pastorałkami, które dodawały jeszcze przedstawieniu świątecznego nastroju.
Dopełnieniem radosnych przeżyć było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom szkolnego konkursu na szopkę bożonarodzeniową. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszystkie szopki były piękne i wykonane wielkim nakładem pracy. Ostatecznie komisja uznała, że wszystkim piętnastu uczestnikom należą się nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i dyrektorkę szkoły.
Spotkanie zakończyła wspólna wigilia z opłatkiem oraz świątecznymi i noworocznymi życzeniami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (704) z dnia 5 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »