tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Super Orlik dla redaktora TOP!

 
Konkurs Super Orliki 2014 rozstrzygnięty


Który orlik i jego otoczenie posiada najlepszą infrastrukturę? Kto najlepiej współpracuje z mediami i sponsorami? Kto jest najbardziej zaangażowanym wolontariuszem i jakie było najciekawsze wydarzenie na orliku? Odpowiedzi na te pytania poznaliśmy dzięki konkursowi Super Orliki, zorganizowanemu przez Fundację V4Sport.
Orliki to jeden ze sztandarowych projektów infrastrukturalnych Ministerstwa Sportu i Turystyki, współfinansującego konkurs. Na przestrzeni ostatnich lat w budowę i rozwój tych obiektów zainwestowano 10 miliardów złotych. Zarówno resortowym jak i lokalnym społecznościom zależy, aby orliki były miejscem, w którym aktywnością fizyczną zajmują się całe rodziny i pokolenia. U źródeł tej koncepcji leży właśnie formuła konkursu Super Orliki, nagradzającego najbardziej zaangażowane osoby, organizacje i instytucje, które przyczyniają się do rozwoju i promocji orlików oraz ich otoczenia.
Tegoroczna edycja jest drugą odsłoną konkursu. Tym razem organizatorzy postanowili nagrodzić najciekawsze inicjatywy, które miały związek z orlikiem 2014 roku. Obowiązywało osiem kategorii:
* infrastruktura ? nagroda dla orlika z najlepszą, multidyscyplinarną infrastrukturą,
* lokalny sponsor ? nagroda dla sponsora, który przyczynia się do rozwoju orlika poprzez wsparcie finansowe, sprzętowe bądź inne,
* jednostka samorządu terytorialnego ? nagroda dla samorządu, angażującego się w rozwój i promocję orlika i jego otoczenia,
* lokalne media ? nagroda dla mediów lub blogera, informującego o bieżących wydarzeniach na orliku,
* wolontariusz ? nagroda dla wolontariusza, podejmującego nieodpłatne działania w ramach imprez lub innych projektów aktywnościowych, organizowanych na orlikach,
* wydarzenie ? nagroda za najciekawszą imprezę, zorganizowaną na orliku,
* współpraca krajowa i zagraniczna ? nagroda dla orlika, który podejmuje współpracę krajową lub zagraniczną i wdraża dobre praktyki na swoim orliku,
* Super Orlik: nagroda za całokształt działań, służących promocji i rozwojowi orlików, nie dotycząca tylko w 2014 r.
Nominacje mogły składać osoby prywatne, instytucje lub inne podmioty po zalogowaniu się i wypełnieniu formularza na stronie www.superorliki.pl. Zgłoszenia były przyjmowane do 15 grudnia.
Na konkurs napłynęło 197 nominacji we wszystkich kategoriach, co daje rekordową liczbę zgłoszeń. Laureaci zostali wyłonieni poprzez niezależne głosy kapituły konkursowej, która postanowiła uhonorować po dwie kandydatury w każdej kategorii. Wyłoniła ośmiu zwycięzców nagrody Super Orlika i tylu samo wyróżnionych.
Miło nam poinformować, że w kategorii "lokalne media" zwycięstwo i nagrodę Super Orlika przyznano Waldemarowi Pęczkowskiemu, redaktorowi Tygodnika Opoczyńskiego. Nominującym był Karol Podgorocki ? animator sportu na orliku w Drzewicy.
W uzasadnieniu wskazano, że czytelnicy Tygodnika Opoczyńskiego są informowani na bieżąco o wszelkich inicjatywach organizowanych na drzewickim orliku i zachęcani ? bez względu na wiek i płeć ? do aktywnego uczestnictwa w tych wydarzeniach. W swoich artykułach Waldemar Pęczkowski podkreśla rolę zdrowego stylu życia i wychowania poprzez sport. Działalność zawodową łączy ze społeczną. Pełni funkcję sekretarza zarządu Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica oraz jest członkiem piłkarskiego zespołu Szacunek Drzewica F.T., który regularnie trenuje na orliku.
Uroczysta gala finałowa odbędzie się 20 grudnia w Warszawie. Nagrodzeni odbiorą statuetki wykonane przez uznanego artystę Wojciecha Olecha i wezmą udział w debacie telewizyjnej w studiu nc+, otrzymując możliwość dyskusji nt. bieżących problemów i szans na rozwój swoich obiektów. Oprócz tego zwiedzą telewizję, Stadion Narodowy i otrzymają nagrody niespodzianki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (910) z dnia 19 Grudnia 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »