tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Sukcesy sztangistów Opocznianki

 
Podnoszenie ciężarów

W niedzielę, 8 grudnia na pomoście w Konstantynowie Łódzkim rozegrano zawody o puchar prezesa Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów w Łodzi, Jerzego Jaśniaka. W turnieju wystartowało ponad pięćdziesięcioro zawodniczek i zawodników, w tym pięcioobowa grupa sztangistów LKS Opocznianka.
Podopieczni trenerów sekcji podnoszenia ciężarów, Krzysztofa Maja i Mariusza Salomona, zaprezentowali się znakomicie. Wywalczyli cztery miejsca na podium, w tym dwa na najwyższym stopniu.
W rywalizacji dziewcząt do 17 roku życia zwycięstwo w wadze poniżej 58 kg odniosła Jagoda Chuda. Wyrwała sztangę ważącą 30 kg i podrzuciła ciężar 47 kg.
Startująca w tej samej kategorii Klaudia Chuda uzyskała 30 kg w rwaniu i 42 kg w podrzucie. Dzięki temu zajęła trzecie miejsce.
Świetne rezultaty zanotował również Jakub Oleksik w gronie chłopców do 17 lat. Wygrał rywalizację kategorii 56 kg, notując następujące wyniki: 55 kg w rwaniu i 75 kg w podrzucie.
Drugie miejsce w wadze 69 kg kategorii do 17 lat wywalczył Marcin Adamczyk, który wyrwał 40 kg i podrzucił 57 kg.
Nasz najmłodszy zawodnik, Maciej Defratyka (kategoria do 15 lat) był piąty w wadze do 56 kg. W rwaniu uzyskał wynik 35 kg, natomiast w podrzucie 45 kg.
Należy dodać, że na pomoście w Konstantynowie najlepiej spisała się Jagoda Chuda, która w tzw. punktacji Sinclaira zajęła pierwsze miejsce wśród dziewcząt do 17 lat. W klasyfikacji Sinclaira chłopców poniżej 17 roku życia szósty był Kuba Oleksik.
Grudniowy start drużyny Opocznianki należy ocenić bardzo wysoko, a osiągnięte wyniki dobrze rokują przed nowym sezonem. Naszym sztangistom życzymy sukcesów w nadchodzącym 2014 roku.Świetne wyniki zanotowała Jagoda ChudaMłodzi sztangiści i trenerzy LKS Opocznianka


spi   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (857) z dnia 13 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »