Drzewica

Sukcesy młodych biegaczy

Zwycięstwo Dominiki Gąsieniec w Wolborzu

Reprezentancja biegaczy SP w Drzewicy

W sobotę, 3 października w Wolborzu (pow. piotrkowski) odbyły się XIV Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe. W zawodach zorganizowanych przez łódzki LZS uczestniczyło około 800 młodych biegaczy z siedmiu województw. Swoją reprezentację wystawiła także Szkoła Podstawa w Drzewicy. Do Wolborza pojechała sześcioosobowa grupa zawodników pod opieką nauczycielki wf. Marii Smolarskiej.
Drzewiczanie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Największy sukces zanotowała Dominika Gąsieniec, która zwyciężyła w biegu dziewcząt rocznika 1999 i młodszych. W tej samej kategorii wiekowej Kasia Smolarska zajęła piętnaste miejsce na 74 zawodniczki. Doskonale pobiegła Karolina Łęgosz. W rywalizacji dziewcząt z rocznika 1997, w której uczestniczyło 71 zawodniczek, wywalczyła szóstą lokatę.
Chłopcy również pobiegli dobrze. Jacek Wojtarek był trzynasty a Karol Balasiński trzydziesty piąty w biegu rocznika 1998. Rywalizowało 81 zawodników. W grupie biegaczy o rok starszych Kacper Panek zajął trzynaste miejsce na 70 startujących.
Za zwycięstwo Dominika Gąsieniec otrzymała odtwarzacz mp4. Nagrodę ? zegarek ? odebrała także Karolina Łęgosz. Dla wszystkich uczniów przygotowano pyszny bigos, kiełbaski i herbatę.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.