tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Sukces naszych turystów

 
W dniach 13?15 maja odbył się w Łęczycy XVII Zlot Młodzieży Wiejskiej. W imprezie uczestniczyło 28 drużyn z kilku województw, w tym 6 z naszego powiatu

Na zlot pojechała młodzież będąca członkami Oddziału PTTK w Opocznie. Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Ogonowicach reprezentowały cztery drużyny pod opieką nauczycielek: Sylwii Rożej, Bożeny Rybak i Lidii Zagdańskiej?Zych. Gimnazjum w Szadkowicach wystawiło dwie drużyny, którymi opiekowały się Marianna Krakowiak i Halina Kaftan.
W pierwszym dniu zlotu grupa odwiedziła 37. Dywizjon Lotniczy Ziemi Łęczyckiej w Leźnicy Wielkiej. Żołnierze zapoznali uczniów ze sprzętem wojskowym, pokazali śmigłowce oraz zorganizowali marsz na orientację. Zdobyte punkty liczyły się do klasyfikacji ogólnej zlotu.
Drugiego dnia przeprowadzono dwa konkursy. W pierwszym turyści poznawali zabytki i historię Łęczycy w samodzielnych wędrówkach po mieście z mapą. W czasie trzech godzin do odwiedzenia było 13 miejsc, w których czekali łęczyccy przewodnicy, aby przekazać różne informacje związane z danym obiektem. Na mecie pod zamkiem każda drużyna wypełniała test składający się z czterdziestu pytań. Dotyczył wiedzy zdobytej podczas wędrówki. Po obiedzie wszyscy zwiedzili dworek Marii Konopnickiej w Bronowie. Oczywiście potem trzeba było rozwiązać test z wiedzy o życiu i twórczości Konopnickiej. Wieczór zakończył się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek turystycznych.
Program ostatniego dnia zakładał najpierw wizytę w Termach Uniejowskich. Chętnym organizatorzy zapewnili wstęp na baseny termalne. Na zakończenie rywalizacji drużyny ruszyły na miasto w poszukiwaniu ?skarbu uniejowskiego?. Pogoda nie dopisała i było trochę trudno pokonać całą trasę, jednak wszystkie drużyny przystąpiły do zabawy. W czasie dwóch godzin należało odwiedzić aż 17 miejsc, w których czekały różnego rodzaju zadania do wykonania oraz wskazówki, gdzie ukryty jest skarb. W trakcie zabaw liczyła się pomysłowość i współpraca członków drużyny.
Podsumowanie zlotu odbyło się w zamku w Uniejowie. Miło nam poinformować, że bardzo dobrze wypadły obie drużyny z Szadkowic. W trzydniowych zmaganiach drużyna w składzie: Milena Wróblewska, Marcelina Kozera, Sebastian Gwiazda, Alan Franas i Aleksandra Śmigiel zajęła trzecie miejsce. Drugi zespół w składzie: Agata Kobalczyk, Iga Knap, Izabela Warczyńska i Anna Szymańska przegrał tylko o jeden punkt. Jak widać, rywalizacja była bardzo zacięta. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe i puchar, który z pewnością zajmie honorowe miejsce w Gimnazjum w Szadkowicach.
Ze zlotu młodzież wróciła bardzo zadowolona i mam nadzieję, że będzie oczekiwać na następną wyprawę za rok.


Halina Kaftan   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »