tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sławno

 Sukces kapeli ludowej ze Sławna

 


22 maja kapela ludowa działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławnie brała udział w X Spotkaniach Folklorystycznych Polski Centralnej w Sieradzu. Konkurs organizowany przez Muzeum Okręgowe w Sieradzu i Łódzki Dom Kultury zgromadził instrumentalistów, tancerzy i pieśniarzy ludowych w przeglądzie pod hasłem ?Od kujawiaka do oberka ? autentyzm i inspiracje?. Kapela ludowa ze Sławna w składzie Roman Wojciechowski ? skrzypce i Kazimierz Krotosz ? bębenek reprezentowała gminę w kategorii autentycznych kapel i instrumentalistów. W przeglądzie kapela zaprezentowała oberki z regionu opoczyńskiego, za które jury przyznało pierwszą nagrodę.
Na co dzień kapela przygrywa zespołom ludowym na terenie gminy Sławno. Swój repertuar prezentuje na najważniejszych i najbardziej renomowanych festiwalach muzyki ludowej w Polsce, zdobywając główne nagrody.
Pierwszą nagrodę w kategorii solista?instrumentalista przyznano również reprezentantowi Sławna, skrzypkowi Romanowi Wojciechowskiemu, który wcześniej zdobył m.in.: nagrodę główną ?Baszty? w roku 2008 r., nagrodę główną na 42 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w kategorii solista?instrumentalista, pierwszą nagrodę w V Spotkaniach Folklorystycznych Polski Centralnej w Sieradzu w roku 2006 oraz trzecie miejsce na 38 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w 2004 r.
Drugi z muzyków, Kazimierz Krotosz w 2007 roku zdobył pierwsze miejsce na 41 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym reprezentantom.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »