tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Stypendium dla muzyka z Honoratowa

 
Marszałkowskie stypendia artystyczne

Marszałek województwa łódzkiego po raz piąty w ciągu trzech lat nagrodził młodych ludzi osiągających znaczące sukcesy w różnych dziedzinach sztuki przyznając im jednorazowe stypendia artystyczne. Wnioski o stypendium mogły zgłaszać szkoły i uczelnie. W tym roku napłynęło 78 wniosków. Przyznano 26 stypendiów w kwocie od 13 do 2 tys. zł: siedem stopnia I, trzynaście stopnia II i sześć stopnia III. Łączna suma przyznanych stypendiów wynosi 200 tys. zł.
– Przyznając stypendia chcemy mobilizować młodych przyszłych artystów z województwa łódzkiego do rozwijania zdolności i twórczych pasji w różnych dziedzinach sztuki. To niebywała satysfakcja móc wspierać młode talenty i inspirować ich rozwój. Wszak w przyszłości będą to artystyczni ambasadorowie ziemi łódzkiej, którzy – mam nadzieję – zawsze będą pamiętać, skąd ich ród – podsumował tegoroczną akcję stypendialną marszałek Włodzimierz Fisiak.
Miło nam poinformować, że w gronie stypendystów mamy przedstawiciela naszego powiatu. Stypendium I stopnia w kwocie 11 tys. zł otrzymał Paweł Ściebior z Honoratowa w gminie Paradyż, który jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim. 19–letni muzyk to laureat i finalista licznych konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej: XVI Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych „Sanok 2010”, X Międzynarodowego Konkursu Akordeonowej Muzyki Rozrywkowej i Popularnej w Giżycku (2010), II Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Akordeonowej w Solcu–Zdroju (2010). Ma też za sobą udział w koncertach i festiwalach, m.in.: XII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu i koncercie z okazji Dnia Europy organizowanym przez Punkt Informacyjny Europe Direct.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (683) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »