tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Stypendia unijne rozdane

 
Siedemnastu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu znalazło się w grupie trzystu stypendystów unijnych na rok szkolny 2010/2011. Przez 12 miesięcy będą otrzymywać świadczenie pieniężne na poszerzanie wiedzy, rozwój zdolności i umiejętności

600 zł miesięcznie przez 12 miesięcy – takie stypendium naukowe otrzyma 300 najzdolniejszych uczniów z terenu województwa łódzkiego, w tym 17 z naszego powiatu.
Świadczenie przyznano w ramach projektu „Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej – II Edycja”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizuje go Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Stypendium przyznawane jest zdolnym, niezamożnym uczniom z terenu województwa łódzkiego, rozpoczynającym lub kontynuującym naukę w gimnazjach lub szkołach ponadgimnazjalnych. Dodatkowe kryteria stanowią wyniki i osiągnięcia uczniów – średnia ocen, udział w konkursach i olimpiadach, wyniki sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych oraz wyniki na świadectwie promocyjnym lub ukończenia szkoły. Wsparcie jest odpowiedzią na wniosek stanowiący Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego, przygotowywany i realizowany we współpracy z nauczycielem – opiekunem dydaktycznym. Otrzymane świadczenie ma służyć realizacji zaplanowanych celów edukacyjnych.
A oto stypendyści z naszego powiatu. Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych świadczenie otrzymali: Marcin Szczurski, Maja Piętka, Katarzyna Ciborowska, Kinga Ogórek, Joanna Stępień i Edyta Kwiatkowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego; Aleksandra Surma, Ilona Szczegielniak i Anna Chojnacka z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego; Klaudia Wijata z ZSS nr 3 oraz Błażej Wach z Zespołu Szkół Prywatnych. Stypendium przyznano również gimnazjalistom: Adamowi Zaledze z Gimnazjum nr 3, Pawłowi Miśkiewiczowi, Bartłomiejowi Wójcikowi i Albertowi Sochańskiemu z Gimnazjum w Wygnanowie, Mateuszowi Pawlakowi z Gimnazjum nr 2 oraz Piotrowi Malickiemu z Gimnazjum w Mniszkowie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (700) z dnia 10 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »