tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Strzelcom pozostały wspomnienia…

 
Wizyta w Pałacu Namiestnikowskim na dwa tygodnie przed tragedią w Smoleńsku

W poniedziałek, 29 marca reprezentanci Związku Strzeleckiego „Strzelec” zostali zaproszeni do Pałacu Namiestnikowskiego, aby spotkać się z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. W ten sposób rozpoczęli obchody rocznicowe stulecia swej organizacji.
W Warszawie spotkali się strzelcy z całej Polski. Byli tam także strzelcy jednostki 2036 z Paradyża oraz przedstawiciele plutonów z Opoczna i Drzewicy. Na spotkanie rocznicowe pojechali także mecenasi „Strzelca” z Ceramiki Paradyż. Zakłady ceramiczne z Paradyża wydały płytkę z okazji 100–lecia Związku Strzeleckiego. Opocznianie przekazali ją Prezydentowi RP za pośrednictwem Władysława Stasiaka, szefa Kancelarii Prezydenta oraz Aleksandra Szczygły, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
– Nikt z nas nie spodziewał się, że ich więcej nie zobaczymy. Mieliśmy nadzieję, że znów podamy im dłoń 25 kwietnia, kiedy zaplanowane są główne obchody stulecia naszej organizacji – mówi chorąży jednostki 2036, Marek Polinceusz. – Wszystkich zapamiętamy jako ciepłych i życzliwych strzelcom ludzi.
– Niełatwe przesłanie skierował do nas ks. Roman Indrzejczak, kapelan prezydenckiej pary i pałacowej kaplicy. Przestrzegsał, aby nie pociągała nas siła, która niszczy, lecz ta, która buduje. By nasza działalność była służbą dla Polski i ludzi, abyśmy pozostawali ludźmi sumienia. Ksiądz żartował z nami, robił sobie z nami zdjęcia. Pozostało nam wielkie poczucie straty i żal, że nigdy więcej – mówi drużynowy plutonu Drzewica, Radosław Smolarek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »