tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Strażacy z Opoczna na podium

 
8 czerwca odbyły się IX Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Drużyn Ratownictwa Wodnego i Powodziowego Formacji Obrony Cywilnej

Tegoroczna edycja zawodów została zorganizowana na nowo oddanym zbiorniku wodnym w Rawie Mazowieckiej. Na starcie stanęło 13 drużyn. Powiat opoczyński reprezentowała drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Opocznie.
Organizator przygotował dla zawodników ciekawe i trudne konkurencje: dopłynięcie łodzią wiosłową do tonącego i podjęcie go, slalom łodzią motorową, rzut rzutką do celu, rzut kołem ratunkowym, układanie wału przeciwpowodziowego, reanimację poszkodowanego. Wszystkie przebiegały pod okiem ekipy sędziowskiej, która nie szczędziła punktów karnych w przypadku nieregulaminowego ukończenia konkurencji.
Nasi strażacy przystąpili do rywalizcji z piątym numerem startowym. Już po starcie było widać, że są bardzo dobrze przygotowani i będą się liczyć w walce o czołowe pozycje w klasyfikacji końcowej. Tak też się stało. Przez wszystkie konkurencje przeszli bez żadnych punktów karnych i uzyskali trzeci czas ? 7 minut i 4 sekundy, tracąc zaledwie 2 sekundy do pierwszego miejsca.
Drużyna OSP w Opocznie wystąpiła w składzie: Rafał Pęzowicz, Paweł Gągolewicz, Przemysław Woźniak, Błażej Jesionek, Tomasz Tarasiński, Łukasz Popecki (obsługa techniczna), Tomasz Lis (kierownik drużyny), Krzysztof Kumór. Za zajęcie trzeciego miejsca otrzymała sprzęt, który wzmocni gotowość bojową jednostki.
W dniach 8?10 lipca w Giżycku na jeziorze Wilkasy nasi ochotnicy wezmą udział w zawodach o największej randze w Polsce, VI Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, gdzie po raz kolejny będą reprezentować województwo łódzkie. Trzymamy kciuki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (727) z dnia 17 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »