tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Strażackie ćwiczenia

 
17 października o godz. 14.00 stanowisko dowodzenia KP PSP, za pomocą systemu selektywnego powiadamiania, podało sygnał do jednostek OSP z terenu gminy Białaczów o podjęciu działań ratowniczych w stanicy w Miedznej Drewnianej

Rozpoczęły się coroczne zgrywające ćwiczenia pożarnicze na obiektach, jakie przeprowadzane są na terenie Gminy Białaczów. Mają one za zadanie przygotować wszystkie siły OSP do prowadzenia wspólnych, skoordynowanych działań ratowniczych, skierowanych na ratowanie ludzi, mienia i środowiska naturalnego. W każdym roku wybierany jest inny ważny strategiczny obiekt do przeprowadzenia ćwiczeń. Istotnym w tym planie jest to, że poprzez kolejne ćwiczenia strażacy mogą zapoznać się z topografią terenu i jego specyficznymi uwarunkowaniami, co w przyszłości może okazać się kluczowe dla sprawnego przeprowadzanych akcji ratowniczych.
Kierownikiem i dowódcą ćwiczeń pożarniczych w stanicy Harcerskiej tego dnia był komendant gminny OSP w Białaczowie, Jan Wiktorowicz. Zadania, które zostały przydzielone poszczególnym jednostkom OSP zostały wykonane sprawnie. Oprócz zadań gaśniczych strażacy wykonywali czynności z zakresu ratownictwa medycznego, udzielając pomocy w zainscenizowanym zdarzeniu, nieprzytomnej osobie. Na zakończenie omówiony został przebieg i poszczególne etapy działań ratowniczych. Przebieg akcji był obserwowany przez przedstawiciela KP PSP oraz leśników i władze gminy. Całość zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku, integracyjnymi spotkaniami, wymianą doświadczeń i rozmowami w miłej atmosferze.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (694) z dnia 29 Października 2010r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »