tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Strażacka pielgrzymka

 
W połowie czerwca strażacy z gminy Drzewica wzięli udział w pielgrzymce diecezji radomskiej, sandomierskiej i kieleckiej do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Świętokrzyskiej w Kałkowie?Godowie


W wyjeździe uczestniczyło 40 strażaków z jednostek OSP: w Drzewicy, Zakościelu, Żardkach, Domasznie, Strzyżowie, Trzebinie, Jelni i Brzustowcu oraz 4 druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Brzustowca. Nie zabrakło pocztów sztandarowych z Drzewicy i Domaszna. Duchowym przewodnikiem był gminny kapelan strażaków, ks. prałat Stanisław Madej, który przygotował śpiewniki, a za organizację odpowiadał gminny komendant ochrony ppoż. bryg. Marian Kłobucki.
Nasi druhowie uczestniczyli w drodze krzyżowej oraz mszy w intencji strażaków, odprawianej przez byłego kustosza sanktuarium ks. Czesława Walę w asyście kapelanów. Dowiedzieli się, że krajowa pielgrzymka strażaków na Jasną Górę zostanie przeprowadzona 2 maja 2015 r.
Po uroczystościach, już w drodze powrotnej, grupa udała się do kościoła pw. Matki Bożej Wniebowziętej w Krynkach koło Starachowic, gdzie ks. Stanisław Madej był długoletnim proboszczem. Zwiedziła świątynię, a kapelan opowiedział o historii kościoła i wykonanych inwestycjach za czasów swojego probostwa. Dla niego była to szczególna podróż sentymentalna, tym bardziej miła, że w towarzystwie strażaków.
Wyjazd został sfinansowany ze środków gminy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (886) z dnia 4 Lipca 2014r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »