tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Srebrna Marysia

 
Maria Ziółkowska wicemistrzynią Polski juniorek w kolarstwie szosowym!Juniorka Maria Ziółkowska na drugim stopniu podium szosowych Mistrzostw PolskiZawodniczka Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno Maria Ziółkowska zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego. Mistrzostwa rozegrano w Sędziszowie.
Wyścig juniorek (piątek, 22 czerwca) zakończył się finiszem z peletonu. Na finiszu znakomicie odnalazła się nasza zawodniczka, na co dzień startujaca na rowerze górskim.
W zmaganiach juniorów ogromnego pecha miał Maksymilian Jędrzejczyk, który zaliczył w czasie wyścigu na dystansie 130 kilometrów aż trzy kraksy. Ostatecznie finiszował w środku peletonu na pozycji pięćdziesiątej piątej. Jako sto pierwszy został sklasyfikowany Mateusz Laszczyk.
Najtrudniejsze zadanie miała przed sobą Marta Turoboś, która wystartowała w wyścigu elity kobiet i orliczek. Trasa, jaką miała do pokonania, liczyła ponad 130 kilometrów i dodatkowo była znacznie bardziej górzysta niż ta, na której rywalizowali juniorzy i juniorki. Na mecie Marta zameldowała się na trzynastym miejscu, co należy uznać za bardzo dobry rezultat.


* * *
Puchar Szlaku Solnego ? Rabka Zdrój

Młodsza część naszej ekipy wystartowała w niedzielę, 24 czerwca w drugiej edycji Pucharu Szlaku Solnego w Rabce Zdroju.
Znakomity występ zanotował Tomasz Budziński, który w zmaganiach młodzików zajął drugie miejsce. Jako siódmy finiszował drugi z braci Budzińskich ? Marcin.
W wyścigu młodziczek piąta do mety dojechała Emilia Jędrzejczyk, którą z walki o podium wykluczył dość poważny upadek.
Coraz lepiej spisuje się również Kamil Wróbel, który zajął ósme miejsce w gronie juniorów młodszych. Kamil tym startem nie tylko zapewnił sobie awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ale również pokazał, że będzie liczył się w walce o czołowe lokaty.
Obecnie zawodnicy Integral Collections LKK LUKS Sławno oraz Mateusz Laszczyk z LKK LUKS Sławno przebywają na zgrupowaniu w Górach Świętokrzyskich, podczas którego mają w planie między innymi rekonesans trasy zbliżających się Mistrzostw Polski MTB w Kielcach.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (781) z dnia 29 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »