tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Sport i bezpieczeństwo

 
W sobotę, 23 października, w ZSS nr 3 oraz ZSO ozegrany został I Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Marka Działoszyńskiego. Organizatorem, a jednocześnie pomysłodawcą tej imprezy był wydział prewencji KPP w Opocznie oraz KWP w Łodzi

Równocześnie z prowadzonymi rozgrywkami piłkarskimi odbyła się konferencja, której tematem była szeroko rozumiana współpraca samorządu lokalnego z policją na rzecz bezpieczeństwa publicznego. W spotkaniu udział wzięli: komendant wojewódzki, insp. Marek Działoszyński, naczelnik wydziału prewencji KWP, podinsp. Mariusz Szyller, naczelnik wydziału komunikacji społecznej, KWP kom. Jarosław Janus, komendant powiatowy, insp. Janusz Myga, jego zastępca, podinsp. Dariusz Szulc oraz przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych – burmistrzowie Opoczna i Drzewicy, wójtowie, przewodniczący rad, a także dyrektor WORD w Piotrkowie.
Podinp. Szyller omówił wyniki programu „Wspólne osiedla” oraz przedstawił program multimedialny na ten temat, a dotyczący osiągnięć na terenie całego garnizonu łódzkiego.
KPP w Opocznie również przygotowała materiał na temat programu „Wspólne osiedla” oraz „Razem bezpieczniej”, który zaprezentowała mł. asp. Barbara Stępień. Przedstawiła problem organizacji bezpiecznej przestrzeni, mówiąc m.in. o miejscach, gdzie gromadzą się osoby lubiące „bar pod chmurką”. Zasłonięci żywopłotem czują się bezpiecznie, a potem dochodzi do rozmaitych ekscesów, czego skutkiem są skargi mieszkańców. Przykładem takiego miejsca jest plac zabaw położony u zbiegu ulic Partyzantów i Biernackiego. Plac ten należy do spółdzielni mieszkaniowej, która chciała zapewnić miejsce zabaw dla dzieci z pobliskich bloków. Niestety, wyszło jak wyszło. Żywopłot ma zasłaniać plac od strony ulicy dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, a służy pijaczkom za ochronę przed ludzkim wzrokiem. Rozwiązaniem byłoby albo ogrodzenie placu i zamykanie go wieczorami, z jednoczesnym usunięciem żywopłotu, albo przeniesienie go w inne miejsce (co proponował burmistrz). Takich miejsc w Opocznie jest znacznie więcej. Trudno jednak wymagać od policji, by przy każdym z nich stał patrol i pilnował porządku. Prowadzone są częste kontrole. Te jednak są – jak się okazuje – niewystarczające.
Policjanci z KWP i KPP wraz z samorządowcami starali się w trakcie tej konferencji omówić wszelkie metody współdziałania mające a celu poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców. Być może już wkrótce uda się nam dostrzec skutki tej współpracy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (694) z dnia 29 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »