tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Spisali się

 
W pierwszych dniach grudnia policjanci z Komisariatu Policji w Drzewicy zatrzymali sprawców trzech przestępstw

Drzewiccy policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu sprawcę kradzieży na kolei oraz sprawców kradzieży z włamaniem do sklepów. Odzyskali też przedmioty skradzione z cmentarnej kaplicy w Drzewicy. Ich skuteczne działania z pewnością podniosą poziom wykrywalności przestępstw w naszym powiecie, zapewne sprawią też, że mieszkańcy poczują się bezpieczniej. Tak trzymać!
Przypomnijmy, że 21 listopada poinformowano policję o kradzieży mszału oraz przedmiotów służących do odprawiania celebry pogrzebowej, przechowywanych w kaplicy cmentarnej. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty i zatrzymali podejrzanych – kilka młodych osób mieszkających na terenie gminy Drzewica. Odpowiedzą oni za kradzież z włamaniem.
Współpraca drzewickich stróżów prawa z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej policji doprowadziła do ustalenia sprawcy serii kradzieży mienia kolejowego, do których doszło na trasach kolejowych w rejonie Drzewicy. W wyniku prowadzonych działań złodzieja zatrzymano na gorącym uczynku. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Działania prowadzone przez funkcjonariuszy doprowadziły również do zatrzymania 42–letniego mieszkańca powiatu przysuskiego, który ostatecznie przyznał się do włamań i kradzieży do sklepów na terenie gminy Drzewica. Mężczyzna 30 lipca skradł artykuły spożywcze, alkohol i papierosy o łącznej wartości 1,5 tys. zł, a w nocy z 14 na 15 listopada – artykuły o wartości 700 zł. O jego losach zdecyduje Sąd Rejonowy w Opocznie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (700) z dnia 10 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »