tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Poświętne

 Ślubowali w Poświętnem

 


29 listopada w Gimnazjum w Poświetnem odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej.
Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, witając wszystkich gości oraz bohaterów dnia. Następnie głos zabrał dyrektor Bogusław Fidelus, który życzył pierwszoklasistom owocnej nauki i wielu sukcesów. Przekazał również najserdeczniejsze życzenia od dyrektorki SP w Dębie, Marzeny Ciechańskiej, która nie mogła przybyć na uroczystość ślubowania.
Po oficjalnych przemówieniach pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, po którym rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów oraz wychowawczynie klas pierwszych gimnazjum, której towarzyszyło hasło: ?W pracy, wiedzy i trudzie szukam swej przyszłości??. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Następnie przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia na dalszą drogę edukacji i obdarowała każdego ucznia kompletem długopisów, które na pewno przydadzą się pierwszoklasistom.
Kolejnym punktem uroczystości był turniej klas pierwszych, który przygotowali uczniowie klas trzecich. Pierwszoklasiści zmierzyli się w następujących konkurencjach: przedstaw się sam, rysowanie wychowawcy, kwiz wiedzy o szkole, bitwa na głosy, reklama. Zmagania pierwszoklasistów w poszczególnych konkurencjach oceniało jury składające się z ?celebrytów? polskiej sceny, w których wcielili się uczniowie klas trzecich. Uczniów do poszczególnych konkurencji losowała wróżka Celina. Rywalizacja była bardzo zacięta. Po czterech konkurencjach wygrywała klasa Ia. Dopiero w ostatniej konkurencji uczeń klasy Ib, reklamując maskę gazową przeważył szalę zwycięstwa. Zwycięska klasa otrzymała główną nagrodę ufundowaną przez starszych kolegów. Dziewczyny z klasy Ib otrzymały bilety do spa na brudzewickie błota, natomiast chłopcy randkę z naprawdę fajną laską (drewnianą). Na zakończenie uroczystości uczniowie wypili magiczny napój i stali się pełnoprawnymi uczniami gimnazjum. Następnie cała społeczność gimnazjalna bawiła się na dyskotece andrzejkowej.
Pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (804) z dnia 7 Grudnia 2012r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »