Drzewica

Slalom kajakowy Kajakarze w górach

W niedzielę, 19 czerwca reprezentacja Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica uczestniczyła w 50. Międzynarodowych Regatach ?O puchar Ziemi Sądeckiej?. Zawody rozegrane na torze ?Wietrznice? w Zabrzeży koło Łącka stanowiły drugi rzut Pucharu Polski oraz Ligi Młodzików.
Górale z Drzewicy pokazali się z dobrej strony i osiągnęli kilka wartościowych rezultatów, szczególnie w młodzikach. W C?1 zwycięstwo odniósł Bartosz Orłowski. Czwarte miejsce zajął Przemysław Nowak, szóste Adam Gąsiorowski, siódme Wojciech Klata, ósme Krzysztof Zych, dziewiąte Szymon Zawadzki. W gronie kajakarek Dominika Gąsieniec była dziewiąta, Agata Król dziesiąta, Katarzyna Smolarska trzynasta a Kinga Czarnecka czternasta. W K?1 chłopców Adam Kopczyński zajął ósmą pozycję, Jakub Szymański dziesiątą, Rafał Staszewski osiemnastą. W dwójkach kanadyjkach bardzo dobrze popłynęła osada Wojciech Klata ? Krzysztof Zych, która wywalczyła drugie miejsce. Trzy oczka niżej została sklasyfikowana dwójka Przemysław Nowak ? Bartosz Orłowski.
Juniorzy startowali w kategorii open rywalizując z seniorami z Polski i Ukrainy. W C?1 Paweł Smolarski był dwunasty a Bartosz Łęgosz trzynasty. W grupie kajakarzy Bartosz Dębowski zajął miejsce ósme, Paweł Reszelewski dziewiąte, Jarosław Klata osiemnaste. Dwójka kanadyjka Michał Madzio ? Adrian Wlazło wywalczyła ósmą pozycję.
Teraz przed drzewickimi góralami okres zgrupowań. Po zakończeniu roku szkolnego młodzicy wyjadą na obóz sportowy do Krakowa, gdzie będą przebywać od 27 czerwca do 6 lipca. Z kolei juniorzy wezmą udział w obozie dochodzeniowym w Drzewicy.
Bardzo pracowite tygodnie ma przed sobą senior Grzegorz Kiljanek, który przystąpi do zawodów Pucharu Świata. Cykl rozpocznie się w najbliższy weekend, 25 i 26 czerwca w Tacen w Słowenii. Tydzień później górale będą rywalizować w LArgentiere la Basse (Francja), a pucharowe starty zakończą 9 i 10 lipca w niemieckim Markkeebergu.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (728) z dnia 24 Czerwca 2011r.