tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Sekcja piłki siatkowej dziewcząt – LUKS „Ekonomik”

 Rośnie nowe pokolenie siatkarek


Z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego, instruktora piłki siatkowej Roberta Szulca w grudniu ubiegłego roku przy Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym „Ekonomik” powstała sekcja piłki siatkowej dziewcząt. Podczas naboru zgłosiło się 30 dziewcząt w większości z klas czwartych i piątych szkoły podstawowej. Zajęcia prowadzone przez Roberta Szulca odbywają się dwa razy w tygodniu po półtorej godziny.
Do głównych założeń sekcji należy m.in. planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego dzieciom i młodzieży z terenu gminy i powiatu opoczyńskiego, organizowanie im różnorodnych form współzawodnictwa sportowego, kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości oraz wychowanie w duchu fair play. Najważniejszym jednak elementem działalności jest ukierunkowany etap szkolenia sportowego mający ujawnić predyspozycje i uzdolnienia dziewcząt kwalifikujące do dalszego szkolenia na wyższym etapie edukacji.
Początki działalności były trudne, trzeba było zorganizować niezbędny sprzęt do treningów jak również wynająć sale gimnastyczne na terenie Opoczna. Po rozmowach z władzami miasta oraz właścicielami kilku firm udało się wyposażyć zawodniczki w niezbędny sprzęt i zorganizować zajęcia w salach gimnastycznych.
Idea rozwoju fizycznego jest bardzo ważna i nadal dostrzegana przez ludzi. Sport zwłaszcza dla młodych ludzi to jedna z dróg rozwoju, samorealizacji. Jednak, aby go uprawiać, potrzebni są ludzie dobrej woli. Nasz klub może przyczynić się do rozwoju młodych ludzi właśnie dzięki kilku osobom. Wraz z zawodniczkami chcielibyśmy właśnie za to serdecznie podziękować – mówią organizatorzy sekcji. – Ogromne podziękowania składamy głównemu sponsorowi sekcji piłki siatkowej, którym jest sklep meblowy PHU „Anna” z Opoczna. Podziękowania za okazaną pomoc kierujemy również do władz powiatu i miasta, starosty Jana Wieruszewskiego oraz burmistrza Opoczna Jana Wieruszewskiego. Niezbędna okazała się pomoc finansowa firmy Expo–Drew Kazimierza Pacana oraz firmy Agro–Wikt Jana Wiktorowicza. Za umożliwienie korzystania z sal gimnastycznych ogromne podziękowania składamy dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Markowi Zielińskiemu oraz dyrektorce Zespołu Szkół Ogólnokształcących Małgorzacie Mróz–Dudzie.
Zaoferowana przez Państwa pomoc jest bezcenna. Dzięki sprzętowi sportowemu, który nieodpłatnie otrzymaliśmy od Państwa, dziewczęta z gminy Opoczno będą mogły rozwijać swoje zainteresowania. Cieszymy się, że są jeszcze w naszym mieście ludzie, którym nie jest obojętny los dzieci i młodzieży. Dzięki Państwa firmom nowe stroje i inny sprzęt sportowy zostaną dobrze wykorzystane. Być może dzięki Państwu w przyszłości będziemy mogli cieszyć się z sukcesów naszych podopiecznych, za co już teraz serdecznie dziękują instruktor wraz z młodymi adeptkami piłki siatkowej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »