tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Ściganie na światowym poziomie

 
Puchar Czech w kolarstwie przełajowymMarta Turoboś (trzecia od lewej) na starcie wyścigu w Kolinie


Na zakończenie zgrupowania szkoleniowego w Borowicach koło Karpacza ekipa Integral Collections LKK LUKS Sławno wystartowała w dwóch edycjach Pucharu Czech w kolarstwie przełajowym.
W sobotę, 7 grudnia oprócz Czechów i Polaków na starcie w Kolinie pojawili się również kolarze ze Słowacji i Rosji. Perfekcyjna organizacja, jak przystało na zawody zaliczane do rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI, szła w parze z frekwencją i poziomem sportowym. Już po starcie było wiadomo, że nasi południowi sąsiedzi podyktują znacznie wyższe tempo niż to, z jakim mamy do czynienia w Polsce.
Jako pierwsza z naszej ekipy wystartowała Marta Turoboś, która musiała zmierzyć się z zawodniczkami z czołowej dziesiątki Pucharu Świata. Do połowy dystansu jechała w czołowej piątce, ale na ostatnim okrążeniu nieco osłabła i ostatecznie finiszowała na ósmym miejscu.
W zmaganiach juniorów młodszych w stawce 50 zawodników rywalizowali bracia Tomasz i Marcin Budzińscy. "Budziki" dzielnie walczyli, ale wystarczyło to zaledwie na 21. pozycję Tomka i 26. Marcina.
Wielokrotnie zwyciężający w juniorach młodszych w Czechach Marceli Bogusławski tym razem stanął na starcie wyścigu juniorów. W stawce 40 rywali był m.in. wielokrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata, aktualny wicemistrz Europy oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata, Adam Toupalik z CEZ Cyklo Team Tabor.
Od startu na czele uformowała się 15?osobowa czołówka, w której sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie. Na dwa okrążenia przed końcem, zgodnie z oczekiwaniami, samotnie prowadził już Toupalik, który powiększał przewagę nad rywalami. O kolejne miejsca walczyła cała grupa zawodników. Jechał w niej również Marceli. Niestety, ciężkie zgrupowanie dało o sobie znać i ostatecznie przełajowy mistrz Polski juniorów młodszych zakończył wyścig na jedenastym miejscu.
W niedzielę kolarze przenieśli się do Jabkenic, gdzie musieli się zmagać z potwornym błotem. W tych warunkach nasi zawodnicy poradzili sobie nieco lepiej i wszyscy poprawili swoje lokaty.
W elicie kobiet na szóstym miejscu finiszowała Marta Turoboś. W juniorach młodszych jako szesnasty na mecie zameldował się Tomasz Budziński a jako dwudziesty czwarty jego brat Marcin.
W wyścigu juniorów znacznie lepiej zaprezentował się Marceli Bogusławski, który przez większość dystansu jechał na czwartej pozycji. Brak zapasowych rowerów jednak mocno utrudnił utrzymanie tempa w błotnych warunkach i ostatecznie skończyło się na dziesiątym miejscu.
? Wyniki uzyskane przez naszych zawodników należy uznać za bardzo obiecujące. Czesi już w najbliższy weekend będą walczyć o tytuły mistrzów kraju, dlatego są obecnie w najwyższej formie. Również obciążenia treningowe realizowane na zgrupowaniu wpłynęły na słabsze rezultaty ? podsumował trener Przemysław Gierczak. ? Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane dopiero za miesiąc, możemy więc ze spokojem przygotowywać się do wyścigów. W najbliższą niedzielę nasza ekipa wystartuje w Pucharze Polski w Białymstoku. Będziemy tam chcieli zdobyć nieco punktów, aby wywalczyć lepsze pozycje startowe na Mistrzostwach Polski, które zostaną rozegrane w styczniu w Bieganowie koło Słubic.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (857) z dnia 13 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »