tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Ścigali się koło Wałbrzycha

 
Puchar Polski MTB


W sobotę, 14 czerwca ekipa LKK LUKS Sławno wystartowała w II edycji Pucharu Polski w kolarstwie górskim, która została rozegrana w Boguszowie?Gorcach koło Wałbrzycha. Na tę imprezę zawodnicy pojechali w ramach projektu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w gm. Sławno pn. "Szkolimy mistrzów kolarstwa".
Jako pierwsi na trasę wyruszyli młodzicy, wśród których rywalizował Michał Sapieja. Jeden z najmłodszych zawodników w stawce pojechał bardzo dobrze, zajmując osiemnastą lokatę. W młodziczkach czwarte miejsce wywalczyła Agnieszka Szpocińska. W zmaganiach juniorek młodszych szósta była Ewa Sapieja.
W juniorach młodszych rewelacyjny wyścig pojechali bracia Budzińscy. Od początku byli w ścisłej czołówce, nadając ton rywalizacji. Ostatecznie Marcin finiszował jako drugi, a tuż za nim na metę wpadł Tomek ? zwycięzca pierwszej edycji Pucharu Polski w Białymstoku. Startujący w tej samej kategorii Damian Nowakowski nie ukończył rywalizacji z powodu defektu.
W wyścigu juniorów wystartował Marceli Bogusławski, ale po problemach technicznych na pierwszym okrążeniu musiał zejść z trasy. W wyścigu elity kobiet trzecie miejsce wywalczyła Marta Turoboś.
Do rozegrania pozostały jeszcze trzy wyścigi zaliczane do Pucharu Polski ? w Tuchowie, Wałbrzychu oraz finałowe w Sławnie. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców kolarstwa na zawody, które odbędą się 9 i 10 sierpnia na terenie obok byłej jednostki wojskowej. Organizatorem zawodów jest LKK LUKS Sławno oraz gmina Sławno.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (884) z dnia 20 Czerwca 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »