tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Ścieżka będzie dłuższa

 
Zielone światło dla budowy drugiego odcinka ścieżki pieszo?rowerowej. Po zrealizowaniu tego etapu inwestycji ciąg będzie miał ponad półtora kilometra długości

Jak informowaliśmy na początku roku, gmina chce kontynuować budowę ścieżki pieszo?rowerowej nad stawem. Plany zakładają, że asfalt zostanie pociągnięty dalej w kierunku Dąbrówki i Strzyżowa.
Tereny, przez które ma przechodzić nowy odcinek, nie należą do gminy, dlatego kluczową sprawą stało się uregulowanie spraw własnościowych. Od dłuższego czasu na linii Urząd Gminy i Miasta ? właściciele działek trwały rozmowy, które ? jak się okazało ? przyniosły oczekiwany przez urzędników efekt.
Wszyscy prywatni właściciele nieruchomości kolidujących z planowanym ciągiem zgodzili się na odsprzedanie części działek. Swoje deklaracje złożyli na piśmie.
Uzyskanie zgody pozwala gminie na rozpoczęcie procedury wykupów oraz na prace związane z projektowaniem ścieżki. Pierwotny projekt inwestycji trzeba bowiem zaktualizować.
Z ostatnich informacji wynika, że nowy odcinek będzie dłuższy niż wcześniej zakładano. Ma się ciągnąć na długości ponad kilometra ? do kładki na Dąbrówce a potem jeszcze około dwustu metrów w stronę Strzyżowa. Są to tereny należące do wspólnoty gruntowej.
Przypomnijmy, że przy ścieżce powstanie m.in. skupisko oryginalnych roślin wodnych. Nie będzie natomiast lamp oświetleniowych, co w kontekście ostatniego ?wyczynu? wandali wydaje się być posunięciem wyjątkowo trafnym.
Realizacja inwestycji planowana jest wstępnie na przyszły rok. Najpierw gmina musi wykupić działki.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (722) z dnia 13 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »