tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG - lek. med. Agnieszka Grabińska. ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Sanepid informuje,

 

że na terenie powiatu opoczyńskiego (w tym na terenach gmin objętych lokalnymi podtopieniami) sieć wodociągowa i ujęcia wodne działają prawidłowo. W miejscowościach, w których doszło do zalania lub podtopień indywidualnych studni nie wolno korzystać z wody ze studni tylko z wody z wodociągu.
* Po opadnięciu wody należy doprowadzić studnie do odpowiedniego stanu użytkowania, tj. oczyścić je i zdezynfekować. Dezynfekcję należy powierzyć specjalistycznym firmom, które przeprowadzą ją zgodnie z odpowiednimi instrukcjami. Kolejnym etapem działań jest wypompowanie wody z zawartością środka dezynfekującego oraz płukanie studni, a następnie laboratoryjne przebadanie jakości wody.
* Pomieszczenia, które uległy zalaniu należy oczyścić z osadów i zdezynfekować przy użyciu dostępnych środków dezynfekcyjnych.
* Nie należy spożywać artykułów spożywczych, które zostały zalane lub zawilgocone, mają zmieniony zapach, barwę, konsystencję, widoczną pleśń, w widoczny sposób zostały zanieczyszczone, są pozbawione etykiet, uszkodzone – grozi to wystąpieniem chorób układu pokarmowego, a nawet śmiercią.
* W przypadku wystąpienia biegunki, wymiotów, podwyższonej temperatury czy innych objawów zatrucia pokarmowego należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Nie należy lekceważyć zranień powstałych podczas prac porządkowych – grożą zakażeniem laseczkami tężca (Clostridium tetani).
* W usuwaniu skutków podtopień i w pracach porządkowych należy stosować ubrania ochronne, tj. gumowe rękawice i obuwie, fartuchy itp.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (672) z dnia 28 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »