tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Samochodom też zimno!

 
Zima dała się we znaki nie tylko nam, ale także użytkowanym przez nas samochodom. Szczególnie jest to odczuwalne, gdy staramy się rano uruchomić nasz pojazd

? Największe problemy mają użytkownicy starszych samochodów z silnikiem Diesla ? mówią jednogłośnie pracownicy jednej z opoczyńskich stacji kontroli pojazdów. Panowie udzielili kilku rad naszym czytelnikom, jak zadbać o samochód zimą. Przede wszystkim ważne jest dobrej jakości paliwo. W okresie silnych mrozów zalecane jest więc stosowanie dodatków do paliwa, które poprawią jego jakość.
Głównym powodem problemów z uruchamianiem samochodu podczas niskich temperatur są akumulatory. Jeżeli nasz samochód zimuje ?pod chmurką?, dobrą metodą jest zastosowanie ocieplacza akumulatora. Jednak jeśli mamy taką możliwość, najlepszym sposobem na uniknięcie tego typu problemów jest garażowanie pojazdu ? mówią zgodnie eksperci. Kolejną zimową bolączką kierowców jest zamarzanie szyb i zamków. W okresie minusowych temperatur użytkownicy aut powinni unikać korzystania z myjni. Jeśli jednak mycie samochodu jest wówczas koniecznością, powinno się zadbać o jego dokładne osuszenie.
Nagminnym zaniechaniem ze strony kierowców, o którym wspominają diagności jest to, że często przed ruszeniem z miejsca niedbale oczyszczają szyby samochodu ze szronu, co zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Nie wszyscy zdają sobie także sprawę z tego, że taka niefrasobliwość grozi mandatem. Pracownicy stacji kontroli pojazdów radzą, by przed odjazdem na kilka minut włączyć silnik, aby rozgrzały się wszystkie płyny eksploatacyjne oraz zadziałały nadmuchy wewnątrz pojazdu. Kierowcy powinni bezwzględnie stosować w swoich samochodach opony zimowe, które są odpowiednio przystosowane do trudnych obecnie warunków atmosferycznych. Należy także pamiętać o zatankowaniu zbiornika większą ilością paliwa, ponieważ utrudnione sytuacje na drogach mogą spowodować większe jego zużycie na tych samych trasach. Eksperci radzą, by podczas silnych mrozów kierowcy kontrolowali stan płynów chłodniczych w stacjach obsługi pojazdów, ponieważ istnieje ryzyko ich zamarznięcia. Przed wyruszeniem w daleką podróż kierowcy powinni uzupełnić także płyn do spryskiwaczy oraz ? co istotne ? zaopatrzyć się w naładowany telefon komórkowy, gorące płyny w termosie oraz ciepłą odzież, aby w wypadku awarii pojazdu poza obszarem zabudowanym nie mieć przykrych niespodzianek.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (761) z dnia 10 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »