tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Sala na miarę Europy

 

We wtorek, 19 listopada, odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bielowicach, której budowę sfinansowano w znacznej mierze z funduszy unijnych. Oficjalne otwarcie obiektu zgromadziło przedstawicieli władz wojewódzkich, władze gminy Opoczno oraz nauczycieli, rodziców i uczniów bielowickiej placówki. Uczniowie przygotowali na ten dzień specjalny program artystyczny.
Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem dwóch hymnów - Mazurka Dąbrowskiego i Ody do radości. Uczniowie klas piątej i szóstej sięgnęli również do tradycji staropolskiej i to ważne dla całej społeczności szkolnej wydarzenie rozpoczęli polonezem. Następnie dyrektorka szkoły, Urszula Wiktorowicz, powitała wszystkich przybyłych gości, a wśród nich Elżbietę Hibner z zarządu województwa łódzkiego, władze miasta z burmistrzem Janem Wieruszewskim na czele, licznie przybyłych pracowników Urzędu Miejskiego, przedstawicieli firmy „Interbud” - wykonawcy inwestycji - oraz rodziców i nauczycieli.
Szkoła wzbogaciła się o nowoczesną salę gimnastyczną o wymiarach 12 na 24 metry i dwukondygnacyjne zaplecze sportowe z szatniami, magazynami na sprzęt, salą audiowizualną i klubu uczniowskiego oraz widownią dla 40 osób. W niespełna półtora roku wybudowała ją firma „Interbud”. Całość wyposażona została w sprzęt sportowy i techniczny. W ramach inwestycji dokończono też budowę ogrodzenia szkoły, a chodniki i place wokół wyłożono kostką brukową. Inwestycję realizowaną przez gminę Opoczno w znacznej mierze sfinansowano środkami unijnymi. Budowa sali kosztowała blisko 1,8 mln zł, z czego ponad 1,5 mln zł gmina pozyskała ze środków unijnych. Przyznane przez zarząd województwa dofinansowanie okazało się decydujące dla realizacji tej inwestycji, dlatego gorące podziękowania za oczekiwaną od lat salę Urszula Wiktorowicz skierowała nie tylko do burmistrza Opoczna, pracowników urzędu i Rady Miejskiej, ale także do Elżbiety Hibner, członka zarządu województwa. Elżbieta Hibner, w odpowiedzi na podziękowania Urszuli Wiktorowicz i Jana Wieruszewskiego, podkreśliła profesjonalizm przygotowanego projektu.
Pod okiem dyrekcji i nauczycieli - Zofii Wijaty i Andrzeja Pacana - uczniowie przygotowali na ten dzień specjalny program artystyczny, zatytułowany „Radość życia, sport, zabawa”. Na sali pojawiły się greckie boginie, niosące koła olimpijskie oraz sportowcy, którzy zaprezentowali popularne w szkole dyscypliny sportowe. Po przekazaniu sportowcom przyniesionej przez boginie pochodni uczniowie podali ją sobie w symbolicznej sztafecie, po czym najlepszy sportowiec szkoły, Jakub Wijata, zapalił znicz olimpijski. Na zakończenie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na flagę olimpijską. W programie artystycznym znalazł się również występ klarnecisty, Szymona Jakubczyka oraz pokazy tańca nowoczesnego.
Po części artystycznej oficjalnie otwarto salę. Przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Elżbieta Hibner, burmistrz Jan Wieruszewski, jego zastępcy Janusz Macierzyński i Jarosław Wiktorowicz, naczelnicy Andrzej Snopczyński, Adam Kozłowski i Janusz Plaskota oraz Marek Galiński - olimpijczyk, wielokrotny reprezentant kraju w kolarstwie przełajowym, dyrektorka bielowickiej placówki, nauczyciel wychowania fizycznego i radny miejski Andrzej Pacan oraz przedstawiciel uczniowskiej społeczności Jakub Wijata.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (646) z dnia 27 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »