tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Rywalizowali druhowie z gminy Opoczno

 
W sobotę, 28 maja na boisku sportowym w Bielowicach odbyły się gminne zawody sportowo?pożarnicze jednostek OSP z gminy Opoczno. Najlepsze wyniki osiągnęły drużyny z Wygnanowa, które odniosły trzy zwycięstwa, w tym w najbardziej prestiżowej grupie A

Zawody rozegrano dwuetapowo. W południe rozpoczęła się rywalizacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych: trzech chłopięcych ? z Dzielnej, Kruszewca i Wygnanowa oraz jednej dziewczęcej ? z Wygnanowa. Młodzież wykonywała sztafetę pożarniczą oraz rozwinięcie bojowe zgodnie z surowym regulaminem CTIF (Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów).
W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęła dużyna z Wygnanowa w składzie: Ilona Rzepka, Aleksandra Nowak, Bernadeta Pacan, Agnieszka Sieradzka, Kinga Witoń, Wiktoria Madej, Wioleta Dąbrowska, Martyna Kędziora oraz Iwona Płóciennik.
W grupie chłopców zwycięstwo odniosła również drużyna z Wygnanowa. Skład mistrzów: Dawid Jaworski, Konrad Stępień, Maciek Wielgusiński, Piotr Staniszewski, Bartłomiej Wójcik, Wojciech Popecki, Karol Iwanicki, Arkadiusz Cieluch, Mariusz Płuciennik oraz Kacper Cieluch. Drugie miejsce zajęła dużyna z Kruszewca a trzecie MDP z Dzielnej.
O godz. 16.00 zainaugurowano zawody drużyn seniorskich OSP, które także pokonywały sztafetę pożarniczą 7x50 m z przeszkodami i zmagały się z tzw. bojówką. Na starcie stanęło jedenaście drużyn, w tym dwie kobiece.
W grupie C (kobiet) pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP z Opoczna w składzie: Ewa Saja, Eliza Woźniak, Weronika Synowiec, Magdalena Kowalczyk, Katarzyna Jakubczyk, Marta Łyszczyńska, Karolina Benderz, Rafał Szot oraz Claudia Czuban.
W grupie A (mężczyzn) zwycięstwo odniosła OSP z Wygnanowa. Mistrzowie gminy występowali w składzie: Jerzy Ślęzak, Łukasz Madej, Adam Gruszecki, Adam Grochulski, Grzegorz Płuciennik, Adam Popecki, Wojciech Gruszecki, Wojciech Szwagrzyk oraz Grzegorz Olszewski. Drugie miejsce wywalczyli druhowie z OSP w Kraśnicy, a trzecie reprezentacja OSP z Dzielnej.
Należy dodać, że komisja sędziowska w pod przewodnictwem mł. kpt. Rafała Lewandowskiego, w której zasiadali również asp. Jarosław Wiktorowicz oraz wybrani i przeszkoleni druhowie z każdej startującej drużyny, miała bardzo dużo pracy. Zespoły z gminy Opoczno słyną już z tego, że świetnie znają regulaminy zawodów i nieraz nawet pouczają sędziów.
Trzeba podkreślić, że teren zawodów był przygotowany perfekcyjnie. Świetnie wykorzystany obiekt oraz zaplecze, przystrzyżona trawa a przede wszystkim rozstawienie torów co do centymetra zgodnie z regulaminami pozwoliły osiągnąć najbardziej wiarygodne czasy.
Zawody zakończyły się około godz. 19.00. Podczas uroczystego podsumowania komendant gminny Jarosław Jurowski podziękował w imieniu zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP wszystkim uczestnikom i zaprosił na tradycyjnego strażackiego grilla. Nagrody poszczególnym drużynom zostaną wręczone 10 czerwca podczas zjazdu gminnego ZOSP RP w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Początek o godz. 16.00.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »