tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Ruszyła Coca–Cola Cup

 
Prawie 40 tysięcy młodych piłkarek i piłkarzy wybiegło na boiska w całej Polsce

Rozpoczęły się mecze rundy eliminacyjnej turnieju Coca–Cola Cup 2011, które potrwają do połowy maja. Najlepsze drużyny tej fazy rozgrywek już za miesiąc powalczą o tytuły mistrzów województw, którzy będą reprezentować swoje region w finale ogólnopolskim turnieju.
W województwie łódzkim mecze rozgrywać będzie 228 drużyn, w tym 79 drużyn dziewcząt. Runda eliminacyjna rozpoczęła się 28 marca i ma za zadanie wyłonienie najlepszych zespołów, które zmierzą się w walce o tytuł mistrza w województwa podczas meczu finałowego 12 maja na stadionie SMS–u Łódź przy ul. Milionowej.
Przypomnijmy, że z opoczyńskiego wystartują cztery drużyny dziewcząt (Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3, Gimnazjum w Mniszkowie oraz Gimnazjum w Prymusowej Woli) oraz jedenaście zespołów chłopców z gimnazjów w Białaczowie, Bukowcu Opoczyńskim, Mniszkowa, Opocznie (ZSPryw, ZSS nr 1, ZSS nr 2, ZSS nr 3), Paradyżu, Prymusowej Woli, Szadkowicach i Żarnowie.
Tegorocznej rywalizacji będzie towarzyszyć wiele nowości, między innymi Akademia Futbolu Coca–Cola Cup 2011, która wyłoni najzdolniejszych młodych zawodników turnieju. Będą ich wybierać podczas finałów wojewódzkich trenerzy–skauci. Wyselekcjonowani zawodnicy w dalszej fazie zmagań rywalizować będą w strefach testów piłkarskich przygotowanych przez ekspertów. Trzy specjalne testy sprawdzą indywidualne umiejętności techniczne i motoryczne, niezbędne w profesjonalnym futbolu.
Pierwszy test, zwany testem Barcelony, sprawdzi umiejętności kontrolowania piłki przez zawodnika. Będzie on miał za zadanie podbijać piłkę w odpowiedniej kolejności na niewielkim polu przez 60 sekund. Pierwszy błąd (upuszczenie piłki na ziemię) powoduje zakończenie testu. Każdy uczestnik będzie miał dwie próby. Zwycięzcą będzie ten zawodnik, który w wyznaczonym czasie dokona największej liczby podbić.
Kolejny, tzw. test Ajaksu, sprawdza koordynację ruchową gracza i jego umiejętność prowadzenia piłki. Zadaniem zawodnika jest jak najszybsze pokonanie toru wyznaczonego rozstawionymi pachołkami, a następnie wbicie piłki do bramki z określonej odległości. Pomiar czasu rozpocznie się wraz z pierwszym kontaktem testowanego zawodnika z piłką, a skończy się w momencie, gdy piłka wpadnie do bramki. Jeśli zawodnik nie trafi do bramki – próba będzie niezaliczona. Zwycięży ten, który w najkrótszym czasie prawidłowo wykona test.
W trzecim, tzw. teście Evertonu, zawodnik będzie musiał wykonać jak największą liczbę zwrotów z piłką w polu o rozmiarach 3x5 metrów. Za każdy zwrot (wykonany w dowolny sposób) zawodnik otrzyma punkt. Próba będzie trwała 30 sekund i każdy będzie mógł ją wykonać dwa razy, a do punktacji zostanie zaliczona próba najlepiej wykonana. Wygra ten, który wykona największą liczbę prawidłowych zwrotów.
Po zamknięciu fazy finałów wojewódzkich, podsumowana zostanie punktacja przyznana poszczególnym zawodnikom, a 20 najlepszych pojedzie na finał krajowy turnieju, gdzie w kolejnych testach zostanie wyłoniona finałowa dziesiątka, która wyjedzie razem ze zwycięzcami turnieju Coca–Cola Cup na obóz szkoleniowy do Doniecka, gdzie wezmą udział w specjalistycznym programie coachingu piłkarskiego opartego na wzorach najlepszych szkółek piłkarskich w Europie.
Wydarzenia w ramach tegorocznej edycji turnieju można śledzić na nowej stronie pod adresem www.cocacolacup.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »