tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Ruszają z DPS

 
Trwa przetrag na budowę nowego Domu Pomocy Społecznej

Jeszcze rok temu budowę nowej siedziby DPS planowano w Białaczowie. Dziś już wiadomo, że placówka powstanie w Niemojowicach w gminie Żarnów. Po pokonaniu wielu trudności związanych z uzyskaniem pozwoleń i skompletowaniem wszelkiej dokumentacji powiat rozpoczął procedurę przetargową.
Firmy, które chcą startować do przetargu na budowę domu pomocy społecznej wraz z niezbędną infrastrukturą mogą składać swoje oferty do 27 października. Ta, która złoży najkorzystniejszaą ofertę, wybuduje w Niemojowicach jednokondygnacyjny budynek w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W jedno–, dwu– lub trzyosobowych pokojach wyposażonych w łazienki zamieszka 99 pensjonariuszy. W budynku znajdą się również pokoje pobytu dziennego z aneksem kuchennym, pokoje gościnne dla rodzin odwiedzających pensjonariuszy, gabinety lekarskie, pokoje do terapii zajęciowej i rehabilitacji, a także pokoje dla administracji i pracowników socjalnych. Budynek zostanie wyposażony we wszelkie niezbędne instalacje. Na działce powstanie również budynek gospodarczy oraz drogi dojazdowe, parkingi, chodniki i place. Teren działki zostanie ogrodzony i oświetlony. Inwestycja ma kosztować około 12 mln zł. Nowy DPS ma zostać wybudowany w terminie 20 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Najwcześniej zostanie więc oddany do użytku w połowie 2012 roku.
A co z dotychczasową siedzibą DPS? Przypomnijmy, że na podstawie pozwolenia warunkowego może funkcjonować tylko do końca roku. Od dawna też nie przyjmuje już nowych pensjonariuszy. Powiat próbował, w miarę możliwości, dostosować budynek do obowiązujących standardów. Do końca listopada w placówce miała zostać zamontowana winda dla osób niepełnosprawnych przystosowana również do potrzeb ekip ratowniczych. Nie zgłosiła się jednak żadna firma, która zobowiązałaby się do wykonania zadania – być może dlatego, że w jego zakres wchodziło również zaprojektowanie windy oraz skompletowanie niezbędnej dokumentacji, wraz z uzgodnieniami i pozwoleniami. Gdzie przez dwa lata podzieją się pensjonariusze i pracownicy domu, jeśli pozwolenie na działalność nie zostanie przedłużone?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (693) z dnia 21 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »