tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Rozśpiewana parafia

 
Pod patronatem ordynariusza diecezji radomskiej, księdza biskupa Henryka Tomasika odbyło się w Opocznie spotkanie opłatkowe chórów diecezji radomskiej. Uczestniczyło 540 chórzystówChór parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy


W sobotę, 29 stycznia w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. zorganizowano diecezjalne opłatkowe spotkanie chórów połączone z poświęceniem nowo wyremontowanej dolnej części kościoła. Organizatorami spotkania byli proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża, ksiądz kanonik Mieczysław Głogowski i burmistrz Jan Wieruszewski, a współorganizatorami były chóry parafialne pod przewodnictwem organisty Piotra Pawlika, Fundacja „Ostoja” oraz działająca przy parafii Akcja Katolicka.
Pierwsza część spotkania odbyła się w górnej części kościoła. Przybyłych gości, wiernych i głównych bohaterów spotkania powitał ks. Mieczysław Głogowski. Uroczystości rozpoczęła msza, której przewodniczył biskup Henryk Tomasik. Po nabożeństwie do prezentacji fragmentów dwóch wybranych przez siebie kolęd lub pastorałek przystąpili członkowie chórów. Parafianie mieli niezwykłą okazję wysłuchać 24 chórów, przybyłych na sobotnie spotkanie do naszego miasta. Wśród nich były chóry m.in. z Szydłowca, Radomia, Starachowic, Drzewicy, Białaczowa, którym towarzyszyli dyrygenci, opiekunowie, a nawet orkiestra. Jak nam powiedział organista Piotr Pawlik: – Kiedy przygotowywaliśmy to spotkanie nie sądziłem, że aż tyle chórów odpowie na nasze zaproszenie, z czego naprawdę bardzo się cieszę. Tym razem padł rekord, bo jeszcze nigdy nie było tak wielu chórów – dodaje. Na zakończenie prezentacji, na pamiątkę pobytu w Opocznie chórzyści otrzymali od burmistrza, Jana Wieruszewskiego upominki.
W dalszej części spotkania uczestnicy przenieśli się do dolnej części kościoła, gdzie czekał poczęstunek. Zanim jednak wszyscy zasiedli do stołu, biskup Henryk Tomasik poświęcił nowo wyremontowaną część kościoła. Jak powiedziała prezes Ostoi, Agnieszka Sobol, oficjalne oddanie do użytku odbędzie się w późniejszym terminie. Pani prezes podkreśla, że w przygotowaniu imprezy zaangażowało się wiele osób m.in. panie z KGW m.in z Klin, Januszewic, innych kół oraz organizacji kościelnych. Za wsparcie organizatorzy wszystkim serdecznie dziękują. Szczególnie pragną podziękować państwu Jolancie i Grzegorzowi Nawakowskim, którzy przygotowali stół wiejski.
Spotkanie było bardzo udane i trwało do późnych godzin wieczornych. Warto podkreślić, że muzykę słychać było także w dolnej części kościoła, choć już nieco mniej liturgiczną.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (708) z dnia 4 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »