tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Rozdali wyprawki szkolne

 
Zakończyła się akcja społeczna pn. "Wyprawka szkolna 2014", organizowana przez Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń"


Przedsięwzięcie miało na celu niesienie pomocy osobom i rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, poprzez udzielenie jednorazowego wsparcia rzeczowego. Honorowy patronat sprawował burmistrz, a merytoryczne wsparcie zapewnił Miejsko?Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
W akcji uczestniczyły: Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa w Idzikowicach oraz Szkoła Podstawowa w Brzustowcu, które w okresie 28 kwietnia ? 30 maja przeprowadziły zbiórki artykułów szkolnych, połączone z happeningami zachęcającym do wspierania osób potrzebujących. W Brzustowcu odbył się apel szkolny, w Idzikowicach pchli targ, natomiast przedszkole zorganizowało rozmowy z dziećmi i rodzicami na temat akcji.
Jak wynika ze sprawozdania DCW, ogółem zebrano 391 artykułów szkolnych o szacunkowej wartości 742,70 zł. Najwięcej było zeszytów, bloków rysunkowych, ołówków, długopisów, bloków rysunkowych, plasteliny, klejów szkolnych i kredek.
Te dary pozwoliły udzielić pomocy 21 osobom, wskazanym przez szkoły i przedszkole. Decyzja o przyznaniu wsparcia zapadła 23 czerwca, po pozytywnym zaopiniowaniu przez kierownika MGOPS. W ubiegłym tygodniu wyprawki zostały przekazane uczniom za pośrednictwem placówek oświatowych.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (886) z dnia 4 Lipca 2014r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »