tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Rozdali szlachetne paczki

 
W miniony weekend, 8 i 9 grudnia odbył się finał ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka" w rejonie "Drzewica i okolice", obejmującym swoim zasięgiem teren powiatu opoczyńskiegoWolontariusze "Szlachetnej paczki" w magazynie mieszczącym się w ZSP w Drzewicy


Celem "Szlachetnej paczki" jest pomoc osobom najbardziej potrzebującym w okolicy, szczególnie rodzinom wielodzietnym, niepełnym, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osobom starszym i samotnym. Dotkniętych biedą poszukują wolontariusze, a paczki fundują prywatni darczyńcy.
W naszym rejonie pomoc skierowano do szesnastu rodzin z gmin Drzewica, Sławno, Poświętne i Opoczno. Akcją kierował lider rejonu, Radosław Rzeźnik, prezes Forum Młodych Ludowców powiatu opoczyńskiego, wspólnie z wolontariuszami: Renatą Dziedzic, Ireną Kwiecień, Ewą Pisarska, Krzysztofem Szpocińskim, Krystyną Swęd, Iwoną Włodarczyk, Joanną Rajczak, Anną Zagórą i Eweliną Nowak. W inicjatywę zaangażowali się również wicemarszałkowie województwa Dariusz Klimczak i Artur Bagieński.
Lokalne centrum "Szlachetnej paczki" mieściło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Dzięki uprzejmości dyrektorki Moniki Machuli w szkolnej świetlicy zorganizowano magazyn. O świąteczną dekorację postarała się klasa IIe z Gimnazjum im. Jana Pawła II, na czele z wychowawczynią Joanna Owczarską i Renatą Dziedzic.
W sobotę i niedzielę magazyn tętnił życiem. Darczyńcy przywozili tu paczki, a wolontariusze, nierzadko z fundatorami, zawozili je rodzinom. ? W paczkach była głównie żywność, odzież, środki chemiczne, sprzęt gospodarstwa domowego taki jak mikrofalówka, lodówka czy pralka, oraz drobniejsze artykuły mające charakter typowo świątecznych prezentów ? informuje lider rejonu. Jednocześnie dziękuje darczyńcom, wolontariuszom, uczniom klasy IIe, patronom oraz wszystkim zaangażowanym w akcję na naszym terenie.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (805) z dnia 14 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »