Drzewica

Rodzinna integracja z wędką w ręku

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Uroczyste podsumowanie zawodów z rozdaniem trofeów, paczek i nagród

Jak co roku, drzewickie koło Polskiego Związku Wędkarskiego we współpracy z Urzędem Gminy i Miasta zorganizowało zawody dla młodych adeptów sztuki wędkarskiej. Impreza z okazji Dnia Dziecka odbyła się w niedzielę, 3 czerwca, gromadząc kilkaset osób ? dzieci, ich rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków. Nic dziwnego, że przebiegała w miłej, rodzinnej atmosferze.
Do rywalizacji przystąpiło 91 zawodników ? 31 dziewcząt i 60 chłopców, którzy łowili z brzegu zbiornika na stanowiskach usytuowanych na znacznej długości ? od muru oddzielającego park nad stawem aż po Dąbrówkę. Wędkowanie trwało dwie godziny ? od 8.30 do 10.30. Po zakończeniu prac komisji wagowej poznaliśmy wyniki.
W kategorii chłopców zwyciężył Aleksander Kopczyński. Drugie miejsce wywalczył Michał Starnawski, trzecie Bartek Kowalski. Czwarty był Kordian Białek, a na piątej pozycji uplasowali się ex aequo Nikodem Kmita i Filip Sieczak.
W gronie dziewcząt najlepsza była Aleksandra Jaciubek. Druga lokata przypadła w udziale Natalii Szymczyk, trzecia Agnieszce Nowakowskiej. Czwartą pozycję zajęły ex aequo Julia Starnawska i Patrycja Michalska natomiast szóstą Julia Białek.
Podczas uroczystego podsumowania imprezy z udziałem burmistrza Janusza Reszelewskiego i prezesa koła, Józefa Liwińskiego troje najlepszych zawodników w każdej kategorii odebrało puchary a czołowe szóstki dyplomy. Zwycięzcy otrzymali 200?złotowe talony. Talon na kwotę 100 zł przekazano Natalii Szymczyk, która wyjęła z wody największą rybę ? leszcza.
Uśmiechy na twarzach miały jednak wszystkie dzieci, ponieważ każde otrzymało paczkę wypełnioną słodyczami i dyplom za udział. Dodatkowo wśród uczestników rozlosowano około trzydziestu nagród rzeczowych ? artykułów wędkarskich. Nie zabrakło również poczęstunku oraz pysznego tortu z okazji Dnia Dziecka.
To była naprawdę rodzinna niedziela nad wodą. A już 17 czerwca w Drzewicy zostaną przeprowadzono kolejne zawody wędkarskie, tym razem spławikowe mistrzostwa koła.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (778) z dnia 8 Czerwca 2012r.