tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Rocznicowe obchody

 

W poniedziałek, 17 stycznia w Opocznie odbyły się obchody 66. rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej. Uroczystości zgromadziły kombatantów, przedstawicieli władz miejskich i powiatowych, delegacje lokalnych instytucji i placówek oświatowych oraz mieszkańców.
Obchody rocznicy 17 stycznia po raz pierwszy zorganizowano na pl. Strażackim, pod nowym pomnikiem Wdzięczności. Punktualnie o godzinie 12.00 zawyły syreny alarmowe, po czym zgromadzeni wysłuchali hymnu państwowego. Następnie wydarzenia sprzed 66 lat, jakie odegrały się w Opocznie i jego okolicach, przypomniał zebranym wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Jerzy Wijata. W swoim wystąpieniu przywołał on wspomnienia naocznych świadków tamtych wydarzeń. Podkreślił jednocześnie, że wyzwolenie Opoczna w styczniu 1945 roku nie oznaczało dla kraju odzyskania wolności i suwerenności.
W trakcie uroczystości pod pomnikiem złożono kwiaty i wiązanki. Jako pierwsi cześć poległym oddali kombatanci ze Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Następnie wiązanki złożyli przedstawiciele władz samorządowych gminy Opoczno i powiatu opoczyńskiego oraz delegacje lokalnych instytucji i placówek oświatowych.
Nieoczekiwanie tuż po zakończeniu uroczystości Bartłomiej Firkowski pozostawił na pomniku fotografię Marii i Lecha Kaczyńskich. Trudno jednak doszukać się związku tragedii smoleńskiej z rocznicą wyzwolenia Opoczna spod okupacji niemieckiej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »