tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Roczek "Tęczowego zakątka"

 

21 marca przedszkolaki z "Tęczowego zakątka" przywitały pierwszy dzień wiosny. Do tego wydarzenia przygotowywały się od kilku dni. Zrobiły porządki w kąciku przyrody, posadziły cebulki kwiatów i wysiały nasionka warzyw. W czasie spacerów bacznie wyszukiwały pierwszych oznak wiosny. Zgodnie z tradycją pożegnały zimę piosenkami i wierszykami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Wraz z opiekunkami wykonały marzannę, która wraz z zimą została wysłana za morze.
Po powrocie do przedszkola trwała dalsza zabawa z okazji powitania wiosny, połączona z pierwszymi urodzinami placówki. Dokładnie rok temu progi ?Tęczowego zakątka? w Bielowicach przekroczyli trzy?, cztero? i pięciolatkowie, nieco przestraszeni w obawie przed nieznanym miejscem. Dziś, po dwunastu miesiącach funkcjonowania, pierwsze przedszkole na terenie wiejskim w gminie Opoczno tętni życiem. Dzieci zaprosiły do wspólnego świętowania rodziców, personel obsługi oraz władze gminy.
Uroczystość rozpoczęło przedstawienie artystyczne w wykonaniu maluchów. Wiosenna tematyka piosenek i wierszyków nastroiły radośnie całą widownię. Dzieci rozpoczęły swój występ zatańczeniem poloneza, a zwieńczyły odśpiewaniem hymnu przedszkola. Kolejny punkt uroczystości przebiegał nie tylko radośnie, ale i słodko. Wszystko za sprawą tortu, na którym nie zabrakło także urodzinowej świeczki. Rada Rodziców wręczyła wychowawczyniom prezenty dla przedszkolaków. Grono pedagogiczne podziękowało rodzicom oraz dyrektorce za dotychczasowe wsparcie na rzecz przedszkola.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (768) z dnia 30 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »