tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Reprezentant Polski z gminy Żarnów

 
Grzegorz Bociek z Sielca (gm. Żarnów) przebojem wdarł się do seniorskiej reprezentacji Polski w siatkówce. Podczas Mistrzostw Europy był jednym z najlepszych zawodników naszej kadry. Występuje na pozycji atakującegoGrzegorz Bociek w koszulce reprezentacji Polski (foto: http://www.zaksa.pl)Na wrześniowej sesji Rady Gminy w Żarnowie poinformowano, że mieszkaniec gminy ? syn sołtysa Sielca, Bogusławy Bociek ? jest reprezentantem naszego kraju w piłce siatkowej. Grzegorz Bociek, bo o nim mowa, od sierpnia nosi koszulkę seniorskiej reprezentacji Polski z białym orłem na piersi. Jest to wyjątkowe wyróżnienie dla całej gminy.
Grzegorz Bociek (ur. 6 czerwca 1991) sportową karierę zaczynał w Wikingu Tomaszów Mazowiecki. Dzięki znakomitym występom w uczniowskim klubie został dostrzeżony przez skautów PGE Skry Bełchatów, do której przeniósł się w 2010 roku. Niestety, w Bełchatowie nie dostawał zbyt wielu szans gry, dlatego w sezonie 2012/2013 został wypożyczony do AZS Wkręt?Met Częstochowa.
Po świetnym sezonie jego nieprzeciętną grę i bardzo dobre warunki fizyczne (wzrost 209 cm, zasięg w ataku 363 cm) dostrzegł selekcjoner kadry, Andrea Anastasi. 30 sierpnia br. Grzegorz zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Serbią. Dobre występy sprawiły, że Anastasi postanowił zabrać zawodnika na Mistrzostwa Europy, rezygnując z dotychczasowego etatowego atakującego, Zbigniewa Bartmana.
W wieku 22 lat Grzegorz Bociek dostąpił wielkiego zaszczytu, reprezentując Polskę w CEV VELUX Mistrzostwach Europy. Podczas imprezy należał do najlepszych graczy naszej drużyny. W nowym sezonie będzie bronił barw ZAKS?y Kędzieżyn-Koźle.
Dodajmy, że niebawem zostanie przygotowana uchwała w sprawie przyznania tytułu "Zasłużony dla gminy Żarnów," również dla tych osób, które promują gminę.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (847) z dnia 4 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »