Remis to za mało

III liga łódzko?mazowiecka

W meczu 28. kolejki Ceramika zremisowała na własnym boisku z drużyną Legionovii Legionowo 2:2. Na dwie kolejki przed końcem sezonu opocznianie nie mogą być jeszcze pewni utrzymania w lidze.

Ceramika Opoczno ? Legionovia Legionowo 2:2 (0:1)
Bramki dla Ceramiki: ze strzału samobójczego i Radosław Strzelecki.
Ceramika zagrała w składzie: Artur Holewiński, Mariusz Moskwa, Paweł Mogielski, Zieliński, Mateusz Milczarek, Łukasz Grzybek (79 Oskar Wróbel), Dawid Stańdo (61 Kacper Rakowski, 86 Marcin Białecki), Przemysław Bińkowski, Tomasz Łopata, Radosław Strzelecki, Grzegorz Piechna. Trener Dariusz Rogulski.
Piłkarze stworzyli interesujące widowisko. W 19 minucie jedna z kontr gości dała im prowadzenie. Ceramika atakowała, stwarzała groźne sytuacje podbramkowe, gole jednak nie padały. W 51 minucie spotkania opocznianie otrzymali prezent od gości i wyrównali. Obrońca Legnionovii wybijając piłkę wpakował ją do własnej bramki.
W 77 minucie po dośrodkowaniu Łukasza Grzybka Radosław Strzelecki pewnym uderzeniem głową pokonał bramkarza gości. Radość ?Cery? nie trwała jednak długo. Po wznowieniu gry znakomitym rajdem popisał się zawodnik gości, minął kilku piłkarzy Ceramiki i pokonał Artura Holewińskiego wyrównując stan spotkania. Taki wynik utrzymał się już do ostatniego gwizdka.
Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki. W najbliższej Ceramika zagra z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie ? Ursusem Warszawa. W tym spotkaniu naszej drużynie potrzebne są punkty. Przegrana stawia opoczyński zespół w trudnej sytuacji.

1. Pogoń Siedlce 27 54 63:32
2. Broń Radom 28 51 50:36
3. MKS Kutno 28 48 50:36
4. Radomiak Radom 28 48 47:23
5. Mazur Karczew 28 47 48:40
6. Włókniarz Zelów 28 47 39:32
7. Sokół Aleksandrów 28 43 36:26
8. Legionowia 28 40 40:40