tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Relacja z Lincoln

 
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wyjeździe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych do Wielkiej Brytanii. Tym razem prezentujemy relację z drugiego etapu wycieczki ? pobytu w Lincoln, gdzie mieści się szkoła partnerska drzewickiego ZSPWspólna fotografia z uczniami Sir Robert Pattinson Academy


W sobotni wieczór, 24 listopada przed wejściem do Sir Robert Pattinson Academy czekały rodziny, które zabierały uczestników projektu do swoich domów. Dziewczyny były bardzo podekscytowane, ponieważ miały spędzić swoją pierwszą noc u angielskich przyjaciół.
Następnego dnia rano wszyscy spotkali się w pobliżu katedry w Lincoln, by rozpocząć wspólne zwiedzanie. Lincoln to piękne, zabytkowe miasto, jedno z trzech najstarszych w Wielkiej Brytanii, pochodzące jeszcze z czasów rzymskich. ? Najpierw zwiedziliśmy Lincoln Museum, które prezentuje historię miasta ? relacjonuje młodzież. ? Podziwialiśmy Lincoln Castle ? niestety tylko z zewnątrz, ponieważ złe warunki pogodowe (było bardzo wietrznie) nie pozwoliły wejść na teren zamku. Po tzw. branchu (breakfast plus lunch) nastąpił moment oczekiwany przez wszystkich ? zakupy na High Street.
Poniedziałek był poświęcony zwiedzaniu Sir Robert Pattinson Academy ? dużej, nowoczesnej szkoły, w której uczy się ponad 1000 uczniów. Wszyscy noszą mundurki (granatowe spodnie i marynarki, białe koszule i czerwone krawaty). Szkoła podzielona jest na wydziały np. matematyczny, językowy, psychologii, historii. Tego dnia w przepięknej auli zorganizowano prezentacje na temat ?The poorest countries? (najbiedniejszych krajów).
Podczas pobytu w Lincoln młodzież ZSP uczestniczyła w lekcjach ze swoimi angielskimi kolegami oraz konkursie na wzór telewizyjnego programu ?Dragons? Den?. Uczniowie zostali podzieleni na 6 grup. Zadaniem każdej było przygotowanie projektu i zareklamowanie produktu pochodzącego z recyklingu. Jury złożone z nauczycieli wybrało najlepszą prezentację i najbardziej pomysłowy produkt.
Kulminacyjnym punktem wyjazdów zawsze jest ?charity party?, podczas którego wszystkie kraje prezentują i sprzedają swoje regionalne produkty, zbierając fundusze na cele charytatywne. Wieczór kończy się występami poszczególnych reprezentacji.
Program ZSP, przygotowany dzięki wielkiemu zaangażowaniu Aliny Szymańskiej oraz przychylności dyrektora OKGiM Krzysztofa Kowalskiego, składał się z dwóch części ? układu tanecznego i piosenki. Nasza młodzież zebrała gratulacje, zwłaszcza za ?image? (to oczywiście zasługa dziewczyn).
Pobyt w Lincoln zakończył się na sportowo. Uczennice próbowały najpierw tzw. indoor climbing, czyli wspinaczki po ściance w specjalnym pomieszczeniu. Dla odważnych było to niesamowite, ale i wyczerpujące przeżycie. Pozostałe osoby, preferujące nieco lżejszą formę aktywności fizycznej, mogły zagrać w kręgle.
W czwartek rano przyszedł czas na pożegnania ze znajomymi z Bułgarii, Turcji, Portugalii, Włoch i Wielkiej Brytanii, a później na drogę powrotną do kraju. Tak oto zakończył się tygodniowy pobyt w uroczej, pełnej atrakcji Anglii ? choć nieco deszczowej i zimnej, to wspominanej bardzo ciepło.
Uczestniczkami wycieczki w ramach projektu Comenius ?Waste not, want not? były: Paulina Matyśkiewicz, Marita Wrzosek, Aleksandra Pluta i Katarzyna Zawadzak oraz nauczycielki Ilona Długosz i Anna Niemczyk?Więckowska.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (804) z dnia 7 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »