tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Rekordowo wysokie nagrody marszałka dla sportowców

 

Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął uchwałę w sprawie nagród dla zawodników i ich trenerów za sportowe osiągnięcia w 2012 roku. Do sportowców z naszego województwa trafi blisko 850 tys. zł. W porównaniu z latami ubiegłymi jest kwota niemal dwukrotnie wyższa. Rok temu wynosiła ona 513 tys., a dwa lata temu niecałe 470 tys.
Pieniądze rozdzielone zostaną na 463 sportowców ? medalistów mistrzostw świata, Europy oraz Polski w kategoriach wiekowych od juniora młodszego (wiek w zależności od dyscypliny sportowej 14?17 lat) do seniora. ? Przyznawane przez nas co roku nagrody za najlepsze osiągnięcia sportowe trafiają zarówno do młodzieży, jak i tych którzy reprezentują nasze województwo na największych arenach sportowych. Zdajemy sobie sprawę, że bez emocji na najwyższym poziomie trudno będzie zmotywować młodych ludzi do uprawiania sportu ? mówi marszałek Witold Stępień.
Wśród największych beneficjentów są nasze gwiazdy Adam Kszczot i Aleksandra Urbańczyk?Olejarczyk. ? Początek zeszłego roku należał do Adama Kszczota, który odnosił sukcesy w hali, ustanawiając wspaniały rekord Polski na 800 metrów, będący jednocześnie jednym z najlepszych wyników na świecie ? wspomina Dariusz Klimczak, członek zarządu województwa odpowiedzialny za sport. ? Mieliśmy też mistrzostwa świata w pływaniu i brąz Aleksandry Urbańczyk. Do sukcesów rangi światowej doszły jeszcze te na arenie ogólnopolskiej. Mamy pierwszego w historii Łodzi mistrza Polski w judo i mistrza w taekwondo olimpijskim. Te wyniki pozwalają oczekiwać kolejnych medali w tym roku.
Kolejnych trofeów marszałek Stępień spodziewa się na "swoim" terenie: ? W 2013 roku województwo łódzkie będzie gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich mistrzostw Polski we wszystkich konkurencjach olimpijskich juniorów młodszych. Liczę, że nasi reprezentanci dobrze się w tych zawodach pokażą i będę mógł z satysfakcją pogratulować im kolejnych sukcesów w przyszłym roku.
Medali nie byłoby bez trenerów. Również i oni zostali wyróżnieni. W tym roku 111 opiekunów dostanie do podziału ponad 290 tys. zł.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (825) z dnia 3 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »