tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Rekordowa obsada

 
VI Opoczyński Rajd RowerowyChwila odpoczynku


Blisko 200 rowerzystów uczestniczyło w VI Opoczyńskm Rajdzie Rowerowym, imprezie organizowanej przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, Urząd Miejski, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną, opoczyński oddział PTTK, LUKS Sławno oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Odbyła się ona w niedzielę, 4 października.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem rajdu jest przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur, który poprzez rajdy chce pokazać piękno ziemi opoczyńskiej. Każda z dotychczasowych edycji rajdu miała więc inną trasę przejazdu. Tym razem rowerzyści wyruszyli z Opoczna w kierunku Sitowej. Dalej jechali przez Parczówek, Petrykozy do Białaczowa, gdzie był krótki odpoczynek, podczas którego miłośników dwóch kółek przywitał wójt gminy Białaczów Jan Jóźwik w towarzystwie przewodniczącej Rady Gminy Krystyny Ziebaczewskiej i radnego Ireneusza Wilka. Samorządowcy pamiętkowymi pucharami uhonorowali najmłodszego uczestnika rajdu 7?letniego Cyryla Jaciubka z Opoczna oraz najstarszego 75?letniego Władysława Kucharskiego z Opoczna, który uczestniczył we wszystkich edycjach imprezy.
Następnie rowerzyści pojechali w kierunku Miedznej, Żelazowic do Zachorzowa Kolonii, Józefowa i Świerczyny. Dalej do stacji Opoczno?Południe i przez ulice Staszica, Kuligowską, Limanowskiego do ogródków działkowych i wreszcie nad zalew przy ulicy Wałowej. Nad zalewem na uczestników czekało ognisko, przy którym każdy mógł upiec kiełbaskę i wypić napój.
Podczas uroczystego podsumowania rajdu już tradycyjnie wręczono wiele nagród. Najliczniej reprezentowaną szkołą był Zespół Szkół Samorządowych nr 3. Najliczniejszą rodziną byli Maroszkowie. Wyróżnienia wręczył przewodniczący Marek Mazur. Najmłodszym uczestnikiem z PTTK w Opocznie był Wiktor Siniarski z Kunic. Wśród uczestników rozlosowano też nagrody, których fundatorem była Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
O podsumowanie rajdu poprosiliśmy głównego inicjatora przedsięwzięcia ? Marka Mazura. ? Przede wszystkim zostaliśmy zaskoczeni przez uczestników ? powiedział przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego. ? W dotychczasowych rajdach brało udział około stu rowerzystów. Do takiej też liczby przygotowaliśmy się do niedzielnego rajdu licząc się z rezerwą na około 150 uczestników. Tymczasem zgłosiło się prawie 200 osób, co oczywiście nas bardzo cieszy. Zabrakło jedynie kamizelek, poprzez które chcemy promować bezpieczną jazdę ? nie tylko w czasie rajdu, ale również poza nim. Uczestnicy otrzymali kamizelki na własność i na pewno używać ich będą w samodzielnych wyprawach rowerowych.
- Rajd był dość długi, rowerzyści przejechali 34 kilometry. Obawialiśmy się pogody, najbardziej deszczu. Nie padało, ale wiał silny wiatr, który bardzo utrudniał poruszanie się na rowerze - przyznaje Marek Mazur dodając, że wszyscy dotarli do mety szczęśliwie bez żadnych upadków. Obyło się również bez większych defektów technicznych. Te mniejsze usunęli serwisanci z LKK LUKS Sławno.
- Uczestnicy już pytają czy w następnym roku też będą dwa rajdy. Są tacy, którzy chcieliby pojechać nawet w czterech. Obiecałem rowerzystom, że na wiosnę odbędzie się kolejny rajd. Niebawem spotkam się ze sztabem organizacyjnym, by wytyczyć jego trasę. Cieszę się, że mój pomysł chwycił i tak wielu mieszkańców Opoczna chce uczestniczyć w turystyce rowerowej. Do zobaczenia podczas rajdu wiosennego. A korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy w różny sposób przyczynili się do bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia rajdu ? kończy przewodniczący.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »