tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Rekordowa kwesta

 
Rekordowym wynikiem zakończyła się doroczna kwesta cmentarna zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Drzewicy

We Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym na cmentarzu parafialnym w Drzewicy odbywała się zbiórka pieniędzy na rzecz renowacji zabytkowych grobów, płyt nagrobnych i pomników. Jak co roku, została przeprowadzona przez członków Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy.
Dzieląc się na zmiany, datki zbierało do puszek dziesięcioro społeczników. ? Spotkaliśmy się z bardzo życzliwym przyjęciem osób, które w tych dniach odwiedzały groby swoich bliskich ? mówi przewodnicząca TPD, Anna Reszelewska.
Co ważne, w parze z życzliwością szła hojność. Po otworzeniu puszek i podliczeniu pieniędzy okazało się, że kwestujący zebrali 3.800,55 zł.
? To najlepszy wynik uzyskany podczas dotychczasowych zbiórek ? przyznaje z zadowoleniem Anna Reszelewska. ? Wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę, serdecznie dziękujemy.
Rekordowa kwota zostanie przeznaczona na sfinansowanie kolejnych prac restauratorskich na cmentarzu. Plany społeczników już się krystalizują.
Dodajmy, że oprócz tradycyjnej kwesty TPD zakupiło znicze, które podczas listopadowych dni zadumy zapłonęły na zabytkowych grobach. W ramach współpracy z Towarzystwem lampki zapalili drzewiccy harcerze.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »