Rekord życiowy Karola

Lekkoatletyka

Karol Ciesielski (w środku) wspólnie ze swoimi braćmi ? Michałem (po lewej) i Kamilem (po prawej). Zdjęcie zrobione po zawodach OOM w Krakowie

Coraz lepsze wyniki w ośmioboju lekkoatletycznym osiąga Karol Ciesielski, młody zawodnik z Drzewicy, który od 2011 roku trenuje w UKS Kusy Warszawa. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie wywalczył ósme miejsce, poprawiając swój rekord życiowy.
Zawody lekkoatletyczne 18. OOM rozegrano w dniach 20?22 lipca na stadionie krakowskiej AWF. W ośmioboju rywalizowało 22 juniorów młodszych. Drzewiczanin zaliczył bardzo udany występ, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce. Na ten sukces złożyły się wyniki osiągnięte w poszczególnych konkurencjach.
W biegu na 100 m Karol uzyskał czas 11,82 s, za co zdobył 687 pkt. W dal skoczył 6,03 m (593 pkt), a kulę rzucił na odległość 14,49 m (758 pkt). Dystans 400 m przebiegł w czasie 64,57 s (616 pkt), natomiast na pokonanie 110 m przez płotki potrzebował 15,81 s (754 pkt). Trzeba zaznaczyć, że we wszystkich tych konkurencjach poprawił swoje rekordy życiowe.
W kolejnych trzech nie zrobił już ?życiówek?, być może dlatego, że przy skoku wzwyż pojawiły się problemy ze stawem skokowym, które towarzyszyły mu do końca rywalizacji. Karol pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,74 m (577 pkt), rzucił oszczepem na odległość 38,82 m (425 pkt) a dystans 1000 m przebiegł w czasie 3:24,64 (443 pkt). Jak sam przyznał, w zasięgu było 3?4. miejsce, ale w końcowej fazie zawodów poszło mu trochę gorzej.
Z łącznego wyniku i tak może być zadowolony. Ostatecznie zajął ósmą pozycję w Polsce, uzyskując 4853 pkt, co też jest jego rekordem życiowym. Lekkoatleta poprawił wynik z maja, kiedy to zdobył 4714 pkt.
Dodajmy, że drzewiczanin uczęszcza do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, a jego trenerem jest Marek Rzepka.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (787) z dnia 10 Sierpnia 2012r.