Rejonowa piłka ręczna

Mistrzostwa rejonu w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych

We wtorek, 19 listopada w hali ZSO odbyły się mistrzostwa rejonu w piłce ręcznej chłopców. Do zawodów zgłoszono trzy ekipy: II LO w Tomaszowie Maz., LO w Tuszynie oraz opoczyński Zespół Szkół Prywatnych.
Organizatorzy ? nauczyciele ZSO ? w porozumieniu z trenerami drużyn postanowili rozegrać turniej systemem każdy z każdym. Mecze trwały 2x15 min.
Pomimo dość wyrównanego poziomu trzeba stwierdzić, że najbardziej zgranym zespołem była ekipa z Tomaszowa, z którą w pierwszym meczu spotkała się drużyna ZSPryw. Nasi mogli mieć nadzieję na korzystny wynik, jednak rywale wykazali lepszą dyspozycję rzutową i mniej nerwowości.
Drugie spotkanie pomiędzy Tuszynem a Opocznem to gra nerwów i ambicji. Nawet trenerzy dali upust emocjom. Remis okazał się bardzo sprawiedliwy.
W trzecim spotkaniu Tomaszów rywalizował z Tuszynem. Pierwsza połowa to wielka niespodzianka. Ekipa LO w Tuszynie szybko wyszła na prowadzenie 4:0, do przerwy wygrywała 9:7. Jednak po zmianie stron drużyna z Tomaszowa pokazała, kto jest najlepszy. Pozwoliła rywalom na rzucenie tylko 3 bramek, a sama zdobyła 11 goli. Dzięki temu wygrała mecz i turniej.
Nasza ekipa wywalczyła wicemistrzostwo rejonu.

3. Tuszyn 2 1 24:31

Skład reprezentacji ZSPryw.: Tomasz Kryński, Mateusz Stępniak, Przemysław Konieczny, Cezary Robak, Damian Prusek, Piotr Deja, Marcin Konieczny, Michał Molin, Błażej Wach, Radosław Deja, Adrian Wajszczyk, Adrian Kowalczyk, Damian Wojewódzki, Wojciech Tyczyński. Opiekun Cezary Kądziela.
Ekipa z Tomaszowa będzie reprezentowała rejon w zawodach wojewódzkich. Głównymi sędziami turnieju byli Michał Przybylski i Robert Bodasiński.