tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Recytatorskie popisy

 

We wtorek, 15 marca w MDK odbyły się powiatowe eliminacje 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ich zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat na eliminacjach rejonowych.
W konkursie wzięło udział pięciu uczestników, wszyscy w ramach turnieju recytatorskiego. Ich wystąpień wysłuchała komisja, w której skład weszli Aleksandra Mlonka i Wojciech Turek – muzycy, instruktorzy MDK. To oni zdecydowali, że na eliminacjach rejonowych w Piotrkowie Trybunalskim wystąpią Daria Defratyka, Karolina Fijałkowska i Olga Korbel.
Daria Defratyka reprezentowała w konkursie Prywatne Liceum Ogólnokształcące. Wyrecytowała „Pójdę w świat” Danuty Wawiłow, fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, fragment „Chłopów” Władysława Reymonta oraz wiersz Czesława Miłosza zatytułowany „Nie z frywolności”. Do konkursu przygotowała ją Iwona Stępniewska.
Karolina Fijałkowska to uczennica Samorządowego Liceum Ogólnokształcąca. Jury spodobały się jej wykonania wierszy „Ty przychodzisz jak noc majowa” Bolesława Leśmiana i „Przesłanie pana Cogito” Zbigniewa Herberta oraz fragmentu „Piątej góry” Paulo Coelho. Do startu w konkursie przygotowała ją Agnieszka Wielgus. Z kolei reprezentująca MDK Olga Korbel przygotowywała się pod okiem Agaty Jędrzejewskiej. Olga wyrecytowała „I mówię odejdź” Marii Konopnickiej oraz fragment „Latarnika” Henryka Sienkiewicza. Dziewczęta wystąpią w Piotrkowie 31 marca.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »