tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Rambit po raz jedenasty

 
W środę, 13 marca w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 odbył się XI Rambit Edukacji Wczesnoszkolnej klas pierwszych pod hasłem "Więcej ruchu dla maluchów"Zadowoleni uczestnicy jedenastej edycji rambitu w ZSS nr 2


W turnieju wzięli udział pierwszoklasiści ze szkół podstawowych w Libiszowie, Sielcu, Ogonowiach i Januszewicach, opoczyńskich ZSS nr 2 i ZSS nr 3 oraz Zespołu Szkół Prywatnych. Dzieci przybyły na zawody wraz z wychowawczyniami i rodzicami.
Dyrektorka ZSS nr 2 Edyta Czarnecka przywitała wszystkich bardzo serdecznie i życzyła udanej imprezy w duchu fair?play.
Rambit obejmował konkurencje:
* sportowe ? jazdę na kocyku, bieg z piłką lekarską o wadze 2 kg, bieg z piłeczką pingpongową na łyżce, bieg z przekładaniem szarfy i przeskokiem przez taśmę, bieg po tekturowych krążkach (punktowane od 1 do 7)
* teoretyczne ? pytania z zakresu wiedzy przyrodniczej, o ruchu drogowym, sportowej i zagadki ogólne (punktowane od 0 do 3).
Konkurencje sportowe i teoretyczne odbywały się na zmianę.
Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska w składzie: przedstawicielki Rady Rodziców ZSS nr 2 Maria Pluta i Agnieszka Wiktorowicz, nauczycielki wf. z ZSS nr 2 oraz nauczania zintegrowanego, opiekunowie startujących drużyn.
Trzeba przyznać, że dzieci były bardzo dobrze przygotowane przez swoich opiekunów ? zarówno do konkurencji sportowych jak i teoretycznych. Wspaniale wykonywały zadania sprawnościowe, dobrze odpowiadały na pytania.
Pierwszaków do walki zagrzewali kibice. W sali panowała gorąca, sportowa atmosfera. Za kulturalne kibicowanie i dodatkowe gadżety pomagające w dopingu (pompony i transparenty z hasłami) drużyny ZSPryw. i SP w Januszewicach zostały nagrodzone wielkimi brawami. Na pochwałę zasługiwali również rodzice uczniów SP w Libiszowie, którzy w licznej grupie niestrudzenie kibicowali swoim pociechom.

Wyniki
1. SP w Januszewicach ? 46 pkt
Opiekunki zespołu Edyta Bednarczyk i Ewa Skorupa.
2. Prywatna SP ? 45 pkt
3. SP nr 3 ? 40 pkt
4. SP w Libiszowie ? 36 pkt
5. SP nr 2 ? 40 pkt
6. SP w Sielcu ? 30 pkt
7. SP w Ogonowicach ? 23 pkt

Podczas uroczystego podsumowania rambitu dzieci otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe (piłki, skakanki, gumy do skakania) i słodycze, ufundowane przez Radę Rodziców ZSS nr 2.
Imprezę przygotowały pomysłodawczynie turnieju dla najmłodszych ? Małgorzata Mijas, Jolanta Szczepanik oraz Jolanta Maruszewska i Urszula Krakowiak. W organizacji i prowadzeniu turnieju pomagały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego ZSS nr 2 ? uczennice klasy III gimnazjum.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (819) z dnia 22 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »