tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Równają szanse

 
Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności


Celem konkursu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców) poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.
O dotacje do 40.000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 czerwca 2012 roku a 30 listopada 2013 r., prowadzone ze stałą, minimum 25?osobową grupą młodzieży w wieku od 13 do 19 lat, mogą ubiegać się organizacje pozarządowe z miejscowości do 20 tys. mieszkańców. Głównym celem konkursu jest wsparcie realizowanych przez organizacje pozarządowe projektów, które rozwijają u młodzieży umiejętność właściwej oceny środowiska, w którym dorasta, umiejętność samodzielnego i aktywnego planowania własnej przyszłości, umiejętność pozyskiwania wsparcia społecznego, poprzez nawiązywanie nowych relacji społecznych (z ludźmi i instytucjami), a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie.
Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym wnioskujący przygotowują diagnozy środowiska lokalnego, w drugim (do którego zakwalifikuje się część wnioskujących) organizacje przygotują projekty. Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie konkursu mija 22 lutego.
Więcej informacji www.kuratorium.lodz.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (759) z dnia 27 Stycznia 2012r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »