tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Przyjemne z pożytecznym

 
Szkolny Klub Europejski ?Glob-Troper? z ?Żeromskiego? podbijał Europę!


W ostatnim tygodniu wakacji członkowie SKE ?Glob-Troper? z ZSO w Opocznie spełnili swoje marzenia i udali się na wycieczkę po Europie, zorganizowaną przez opiekuna Klubu, nauczyciela gegrafii i wf. Dariusza Lewandowskiego, przy wspólpracy nauczycielki języka angielskiego Kariny Lareckiej i historyka Krzysztofa Czajkowskiego. Trasa wyprawy była bardzo męcząca, a jej uczestnicy odwiedzili: Berlin, Poczdam, Brukselę, Strasburg oraz Pragę, zwiedzając najpiękniejsze miejsca tych miast, poznając zabytki, kulturę, ludzi i historię państw, ktore odwiedzili.
Jednak głównym celem wyjazdu była wizyta i uczestniczenie w zajęciach multimedialnych w siedzibach Parlamentu Europejskiego w Brukseli i Strasburgu. Przebywajac w salach obrad mogli posmakować, jak trudne i odpowiedzialne zadanie stoi przed eurodeputowanymi. Członkowie klubu zapoznani zostali z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego organów politycznych wchodzącymi w skład PE, działalnością Komisji Parlamentarnej, podziałem PE. Wszystko to co zobaczyli na długo pozostanie w ich głowach, a może ktoś z uczestników wyjazdu będzie zasiadał w lożach parlamentarnych w przyszłości?
Na półmetku wyprawy uczniowie postanowili dać upust szaleństwu ekstremalnych wyzwań i udali się do jednego z największych Parków Rozrywki w Europie, znajdującym się w Rust w Niemczech. Emocji i niesamowitych atrakacji, pomimo niezbyt dobrej pogody, było tak dużo, że jeden dzień przeznaczony na tę wizytę okazał się stanowczo za krótki. Było super!
W drodze powrotnej, nie chcąc przegapić żadnej z możliwych atrakcji, glob-troperzy postanowili udać się na wyprawę górską. W masywie Gór Stołowych zwiedzili labirynt ?Błędne Skały?. Po przyjeździe wszyscy byli wykończeni, lecz tego co zobaczyli długo nie zapomną.
Na przełomie maja i czerwca 2013 roku szykują kolejną wyprawę. Szczęśliwcami, którzy mogli uczestniczyć w wycieczce byli: Katarzyna Ciborowska, Magdalena Róg, Magdalena Błażejewicz, Paulina Siwek, Anna Szeląg, Małgorzta Godkowicz, Łucja Białas, Karina Białecka, Marta Jachimowska, Marcin Dorożko, Mateusz Stańczyk, Damian Białas, Jakub Biernacki, Dawid Matuszczak, Adam Stachurski.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (794) z dnia 28 Września 2012r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »