tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Przyjaciele Drzewicy mają za sobą pracowity rok

 
W czwartek, 25 kwietnia odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy. Społecznicy dokonali podsumowania i oceny działalności stowarzyszenia w 2012 roku


Zebranie w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Drzewicy zostało poprzedzone występem chóru Gimnazjum im. Jana Pawła II. W ten sposób gimnazjaliści podziękowali za pomoc finansową przy organizacji wyjazdu na Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej do Krakowa. Koncert przypadł do gustu wszystkim zebranym. Zakończył się burzą oklasków i wręczeniem młodzieży upominków.
Po przedłożeniu sprawozdań i dyskusji stwierdzono prawidłową realizację zaplanowanych zadań z zachowaniem staranności finansowej. Trzeba przyznać, że społecznicy mają za sobą bardzo pracowity okres. W roku sprawozdawczym z powodzeniem wykonali szereg działań, które do planu pracy organizacji wpisane są już na stałe.
Wydano cztery kolejne numery kwartalnika "Wieści znad Drzewiczki", ukazującego się nieprzerwanie od 1992 roku. Zorganizowano siódme "Spotkanie po latach" ? zjazd drzewiczan i przyjaciół miasta. Kontynuowano wieloletnią pomoc i współpracę z organizacjami społecznymi, kołami, instytucjami oraz placówkami oświatowymi z terenu miasta.
Wspólnie z harcerzami została przeprowadzona kwesta cmentarna. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na sfinansowanie kolejnych napraw i porządkowania zabytkowych nagrobków, płyt nagrobnych i pomników.
W ubiegłym roku drzewickiej nekropolii poświęcono dużo troski. Naprawiono, oczyszczono, uporządkowano i oznakowano nowymi, tabliczkami sto zabytkowych miejsc pochówku. Podczas inwentaryzacji okazało się, że takich miejsc jest więcej, dlatego dokończenie akcji nastąpi za kilka miesięcy.
Należy wyraźnie podkreślić, że wszystkie prace wykonywane są przez społeczników TPD, niezrzeszonych wolontariuszy oraz harcerzy. Fachowym doradztwem i wsparciem służy niezawodny przyjaciel, Jan Klata.
Jak widać, ubiegły rok stał pod znakiem licznych inicjatyw. Nic więc dziwnego, że zarząd TPD otrzymał jednogłośne absolutorium. Członkowie zgodzili się także na przekazanie wolnych środków do wykorzystania na bieżące wydatki w 2013 roku. Ponadto zdecydowali o kontynuowaniu sprawdzonych form i kierunków działalności.
? Cieszymy się, że nasza praca zyskuje aprobatę i uznanie wielu ludzi ? podsumowuje Anna Reszelewska, przewodnicząca stowarzyszenia. ? Sprawia radość uczestnikom dorocznych zjazdów, pomaga realizować liczne inicjatywy społeczników, wreszcie oddaje szacunek, cześć i pamięć tym, którzy tworzyli historię naszego miasta, a teraz spoczywają na drzewickim cmentarzu.
Dodajmy, że na taką opinię członkowie Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy pracują już 22 lata. Z korzyścią dla swojej rodzinnej miejscowości.Spotkanie rozpoczęło się występem chóru Gimnazjum im. Jana Pawła IISprawozdanie z działalności TPD składa przewodnicząca Anna Reszelewska


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (825) z dnia 3 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »