tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Przedwiosenne porządki nad stawem

 
Drzewickie koło Polskiego Związku Wędkarskiego przeprowadziło doroczną akcję sprzątania brzegów zalewuWędkarze kierują się w stronę Dąbrówki


Akcja odbyła się w sobotnie popołudnie, 12 marca. Uczestniczyło w niej trzynaście osób, w tym zarząd oraz członkowie koła. Pracowano nieprzerwanie od godz. 14.00 do 17.30.
Pogoda dopisała, zapał również, dlatego wędkarze wysprzątali pokaźną część linii brzegowej. Rozpoczęli od terenów przy Gerlachu SA, szli w stronę ulicy Stawowej, później obok ścieżki pieszo–rowerowej, terenami na Dąbrówce, przebyli kładkę na Drzewicze aż doszli do lasu na Górce Strzyżowskiej.
– Pracy nie brakowało, chociaż trzeba przyznać, że śmieci było trochę mniej niż w ubiegłym roku – informuje prezes koła Józef Liwiński. – Zebraliśmy 73 worki odpadów. Po poprzedniej akcji na tym samym odcinku było kilkanaście worków więcej.
Już tradycyjnie w porozumieniu z Urzędem Gminy i Miasta odpady znad stawu zostały wywiezione na wysypisko śmieci. Teraz na brzegu znowu jest czysto i oby tak zostało jak najdłużej.
Prezes Liwiński dodaje, że koło już przygotowuje się do pierwszych tegorocznych zawodów spławikowych. Oficjalne rozpoczęcie sezonu wędkarskiego zaplanowano na kwiecień.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »